Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "młyn"
08_-_Pulvermühle.jpg
Hökendorf. Pulvermühle962 viewsPo odbudowie służył do mielenia zboża. W 1695 r., młyn kupuje znany młynarz z Dąbia Pan Blaurock i pozostawał we władaniu rodziny do 1818r. W tymże roku młyn kupuje Friedrich Jaeckel.
101-Pülvermühle_-_Wasserrad.jpg
Hökendorf. Pulvermühle1057 viewsMłyn Szwedzki. Koniec XIX w.
2-_Buchheide_-_Pulvermühle.jpg
Hökendorf. Pulvermühle1097 viewsWidok na młyn i ogród lokalu. Czyżby takimi to barwami mienił się Młyn Prochowy wiosną i latem?
2-_Buchheide_-_Pulvermühle_-_litho.jpg
Hökendorf. Pulvermühle888 viewsLitografia z 1895 r. z pozdrowieniami z Młynu Prochowego. Tak nieco fantazyjnie wyobrażał sobie swój lokal ówczesny właściciel, Otto Jaeckel.
33-Altdamm-Hammermühle.jpg
Altdamm. Hammermühle1539 viewsWidok na nieistniejący młyn.
35-Pulvermühle.jpg
Hökendorf. Pulvermühle1066 viewsMłyn Prochowy. Tak wyglądał przed jego pierwszą przebudową mającą miejsce w 1909 r. Dzisiaj w tym miejscu możemy zobaczyć resztki grobli i małą kaskadę wodną.
Buchheide,_Pulvermuhle.jpg
Hökendorf. Pulvermühle892 viewsKolejny wariant pocztówki z pozdrowieniami z Młynem Prochowym w ramce. Widokówka z początku XX w.
Buchheide,_Pulvermuhle2.jpg
Hökendorf. Pulvermühle896 viewsSpojrzenie na przepełniony stolikami ogród i zabudowę młyna z pruskiego muru. Po prawej stronie sala restauracyjna.
Buchheide,_Pulvermuhle3.jpg
Hökendorf. Pulvermühle869 viewsJedyne znane nam zimowe ujęcie Młyna Prochowego. Po prawej stronie widzimy spiżarnię lokalu, ruiny po niej możemy podziwiać do dziś. Po lewej stronie od stawu widoczna jest droga prowadząca w tym kierunku do wsi Hökendorf. Wydawcą tej pocztówki jest B. Eurich - właściciel pobliskiego majątku Augusthof.
Buchheide,_Pulvermuhle5.jpg
Hökendorf. Pulvermühle815 viewsWidokówka z serii wydawniczej H. Sarann'a poświęconej zakątkom dawnej Die Buchheide. Widok na młyn od strony stawu. O tej porze roku młyn ledwo co przebijał się z bujnej zieleni.
Buchheide,_Pulvermuhle7.jpg
Hökendorf. Pulvermühle839 viewsMłyn Prochowy na początku XX w. utrwalony na widokówce B. Euricha. Widzimy drogę do dziś prowadzącą od os. Bukowego do Puszczy Bukowej. Na drugim planie staw z młynem. Czyżby ten Pan z jamnikiem to leśniczy z pobliskiej Försterei Hökendorf?
Buchheide,_Pulvermuhle8.jpg
Hökendorf. Pulvermühle776 viewsWidok znad stawu na zabudowania młyna, stan na początek XX w.
30 files on 3 page(s) 1