Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "piechoty"
Finkenwalde,_Fliegeraufnahme2.jpg
Finkenwalde, Fliegeraufnahme22514 viewsJako punkt odniesienia do identyfikacji poszczególnych budynków na tej panoramie należy brać kościół - a właściwie jego wieżę, ledwo przebijającą się wśród parkowych drzew - to lewa strona zdjęcia. Na pierwszym planie obserwator widzi skrzyżowanie Zeglinstraße (równoległa, dziś ul. Piechoty) z Villenstraße (prostopadła do poprzedniej, dziś ul. Widok). Uwagę naszą zwraca dominujące na panoramie zalesienie - to potocznie zwany przez Finkenwalderów Herotizky'schen Park. Dwa parterowe domki (ledwo widoczne widoczne w parku) to mieszkania pracowników przedwojennego portu lotniczego w Altdamm. Przypisane były do Richthofenstraße (równoległa do ul. Widok, przestała istnieć po 1945 r.). Na drugim planie zabudowa Gartenstraße (ul. Młodzieży Polskiej). W dalekim tle rozgałęzienie Regalicy i Cegielinki.
Finkenwalde,_Muhlenstrasse.jpg
Finkenwalde, Muhlenstrasse859 viewsSkrzyżowanie ul. Walecznych z ul. Piechoty. W widocznym budynku mieścił się sklep z artykułami spożywczymi.
Zdroje_Piechoty.jpg
Zdroje - ul. Piechoty955 viewsZdjęcie pochodzi ze zbiorów rodzinnych Pani Teresy
Zdroje_Piechoty_001_-_1.jpg
Zdroje - ul. Piechoty 1618 views(foto: Teresa Wrońska)
Zdroje_Piechoty_09.jpg
Zdroje - ul. Piechoty 9848 viewsBudynek zachował sie do dzisiaj. Na samym rogu ulicy (na fot. wolny plac u zbiegu ul. Piechoty i Walecznych) został wybudowany nowy dom - dziś ul. Walecznych 79.
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów rodzinnych Pani Teresy.
Zdroje_Piechoty_2.jpg
Zdroje - ul. Piechoty887 viewsUl.Piechoty w perspektywie (róg Walecznych i Piechoty).
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów rodzinnych Pani Teresy.
   
6 files on 1 page(s)