Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Most viewed

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Home > Stettiner Rechtes Oderufer vor 1945 > Hökendorf mit Mühlen

Most viewed - Hökendorf mit Mühlen
101-Hokendorf-Lange_Str_.jpg
Hökendorf. Lange Straße 4-52597 viewsKlęskowo. Ul. Chłopska.
Hökendof_-_Kirche.jpg
Hökendorf. Lange Straße und Kirche.2564 viewsKościół w Klęskowie na początku XX wieku. Fragment budynku po lewej stronie to nieistniejąca szkoła.
widok_na_prawo.jpg
Hökendorf. Blick vom der Reichsautobahn2339 viewsNa zdjęciu zrobionym z autostrady widzimy Klęskowo nad autostradą w strone Puszczy Bukowej. Na końcu ulicy po prawej stronie stoją do dziś Dęby Krzywoustego i tam znajdował się Zietelmann`sche Landgut.
50-Ritterburg_Mühlenstraße.jpg
Hökendorf. Mühlenstraße. Ritterburg2224 viewsDom Kupca Schülera, stał za szpitalem, do lat 70-tych, kiedy, to zamiast pięknej willi, powstały dwa bloki z wielkiej płyty.1 comments
most~0.jpg
Hokendorf. Gesamtansicht2219 views
36-Hökendorf_-_Blick_vom_der_Reichsautobahn.jpg
Hökendorf. Blick vom der Reichsautobahn2103 viewsWidok z wiaduktu autostrady na Klęskowo i Dąbie.
Widok_z_autostrady_na_Bukowe.jpg
Hökendorf. Blick vom der Reichsautobahn2101 views
Hokendorf_-_buchheide.JPG
Hökendorf. Langestraße2077 viewsKolorowana widokówka przedstawia ulicę Chłopską, w tym miejscu,gdzie stał fotograf za jakiś czas ktoś inny zrobi zdjęcie, tyle tylko że będzie stał na wiadukcie autostrady podziwiając panoramę Dąbia i ul. Chłopskiej.
Hökendorf_-_Lange_Straße_59.jpg
Hökendorf. Lange Straße 592018 viewsWidok na ul. Chłopską od strony wiaduktu autostrady. Budynek po lewej to Gasthof Schumacher, prowadzony w latach 30-tych przez Panią Hedwig Schumacher. Budynek stał dokładnie w miejscu, gdzie kończy sie parking, a zaczyna sie rząd domków jednorodzinnych
40-Hokendorf-Kapelle_und_Kirche.jpg
Hökendorf. Langestraße. Kirche und Kapelle2004 viewsKlęskowo, nieistniejąca kaplica. Dzisiaj w tym miejscu jest wejście do kościoła na Os. Bukowym
hokendorf,_denkmal.jpg
Hökendorf. Langestraße1995 viewsSkrzyżowanie ulic Pszennej, Handlowej i Chłopskiej. Widoczny na zdjęciu pomnk, stał jeszcze w latach 70-siątych.W głębi widać zabudowania Restauracji "Am Bahnhof"
prezent.jpg
Hökendorf. Langestraße1963 viewsWidok na krzyżówkę ulic Pszennej (Finkenwalderstr.), Handlowej (Bahnhofstr.) i Dąbskiej (Rosengartener Str.) z chodnika biegnącego poniżej majątku rodziny Dohrn. Pomnik pochodzi z 1923r., a drzewo które obok niego rośnie możemy zobaczyć do dziś. Po prawej stronie wybudowano w latach 30' tych wiatę autobusową dla linii łączącej Hökendorf z końcowym przystankiem w okolicach lotniska gdzie istniała możliwość przesiadki w tramwaj linii "1" i dalej przez most Cłowy (Zollbrücke) na lewy brzeg Odry.
209 files on 18 page(s) 1