Portal: => Współczesne wątki => Wątek zaczęty przez: Czarny 21 Marzec 2018, 13:39:45Tytuł: Droga S10 z Kijewa do Zdunowa z ominięciem Szczecin Płoni
Wiadomość wysłana przez: Czarny 21 Marzec 2018, 13:39:45
13-03-2018


Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S10  (https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/28672/Rusza-opracowywanie-dokumentacji-dla-wschodniego-wylotu-drogi-S10-ze-Szczecina) na odcinku Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo (granica Miasta Szczecin) o długości około 6 km. Nowa droga będzie stanowiła wylot ze Szczecina w kierunku wschodnim, ominie Płonię i skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawny przebieg DK3).

- Droga S10 jest kluczowa dla rozwoju naszego województwa – powiedział wicewojewoda Marek Subocz – W ciągu tej drogi na terenie Zachodniopomorskiego budowana jest obecnie obwodnica Wałcza oraz druga jezdnia obwodnicy Kobylanki. Planowany odcinek Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo rozładuje ruch tranzytowy na wschodnich przedmieściach Szczecina.

Dokumentację wykona firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. za kwotę 2,292 miliona złotych. W skład zlecanych opracowań będzie wchodziło miedzy innymi opracowanie Studium Techniczno Ekonomiczno Środowiskowego, uzyskanie decyzji środowiskowej i elementy Koncepcji Programowej wraz z dokumentacją geologiczno-inżynierską. Będzie to komplet opracowań i decyzji niezbędnych do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie i budowę. – Proces przygotowawczy trwa wiele lat, z przygotowaniem inwestycji na przyszłą perspektywę musimy ruszyć już teraz, tak aby zawczasu mieć gotowe projekty – powiedział Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA O/Szczecin. Dokumentacja dla tego odcinka powinna być gotowa do końca 2020 roku.

 

Odcinek dla którego podpisano umowę na realizację dokumentacji rozpoczyna się od węzła Szczecin Kijewo będącego połączeniem autostrady A6 i drogi S10 (węzeł ten jest obecnie w trakcie rozbudowy). Droga będzie prowadzić w kierunku wschodnim w obecnym śladzie DK10 odchodząc od obecnego przebiegu w rejonie stacji paliwowej omijając od północy Płonię. Droga będzie włączała się w istniejący przebieg DK nr 10 za granicą Miasta Szczecin. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z Płoni – wschodnich przedmieść Szczecina. Kierowcy nie będą musieli już przejeżdżać przez skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawna DK3), nowa droga ominie również znajdujące się na wlocie do miasta skrzyżowanie w kierunku Zdunowa.


Tytuł: Odp: Droga S10 z Kijewa do Zdunowa z ominięciem Szczecin Płoni
Wiadomość wysłana przez: slazmi 21 Marzec 2018, 22:16:31
Wokół węzła Kijewo cały czas widać prace, najbardziej zauważyć można "ubytki drzewostanu" od strony Płoni...


Tytuł: Odp: Droga S10 z Kijewa do Zdunowa z ominięciem Szczecin Płoni
Wiadomość wysłana przez: Czarny 22 Marzec 2018, 08:58:46
Prace mają być rozpoczęte w 2021r a zakończone w 2025r. Zostaną zbudowane nowe mosty przez rzekę Płonię. A sama dzielnica Płonia/Struga stanie się zaciszną osiedlową dzielnicą :) Jedyne czego mi szkoda to lasu, który trzeba będzie wyciąć :'( O ile nad  Parkiem krajobrazowym  (http://www.prawobrzeze.eu/index.php/topic,2529.0.html)najprawdopodobniej będzie wiadukt to dalej nie obędzie się bez wycinki.


Tytuł: Odp: Droga S10 z Kijewa do Zdunowa z ominięciem Szczecin Płoni
Wiadomość wysłana przez: slazmi 15 Kwiecień 2018, 15:04:39
Dzięki enBalowi otrzymałem parę fotek z projektowanej drogi.
Dziękuję.


Tytuł: Odp: Droga S10 z Kijewa do Zdunowa z ominięciem Szczecin Płoni
Wiadomość wysłana przez: slazmi 15 Kwiecień 2018, 15:05:16
I to jeszcze...