Portal Prawobrzeża Szczecina
20 Styczeń 2021, 19:34:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Majowe - Nowy Orlik  (Przeczytany 6003 razy)
szunaj
*

« : 25 Listopad 2010, 17:39:56 »

Nowy Orlik.
szunaj
*

« Odpowiedz #1 : 25 Listopad 2010, 17:46:17 »

Robota wre!
tomhomal
*

« Odpowiedz #2 : 25 Listopad 2010, 18:46:30 »

Muszę się pochwalić, że w Załomiu też powstaje "orlik" (nareszcie! Chichot)
Podesłałbym jakąś fotkę jak postępują prace, ale jak kończę pracę to już ciemno  Smutny . Może uda mi się coś w weekend cyknąć  Mrugnięcie
mavr
*

« Odpowiedz #3 : 25 Listopad 2010, 22:14:15 »

Nareszcie, bo to paronaja żeby nie było obiektów sportowych. W Czechach w kazdej pipidówce jest hala z lodowiskiem i wyniki w hokeju mają.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
yaktra
*

Yaktra - włóczęga/ fotograf

« Odpowiedz #4 : 26 Listopad 2010, 19:46:58 »

Nareszcie, bo to paronaja żeby nie było obiektów sportowych

Z racji tego, że lubię fotografować stare kościoły, niemieckie fortyfikacje itp obiekty to wybieram się na zachodniopomorskie wsie. Zdarza się tak, że na skraju wsi widzę normalne bo wymiarowe boiska. Teraz kiedy upadła komuna takie boiska zarasta trwa a pochylone powyginane upływem czasu bramki mówią, że niegdyś były piorytetem niejednego ambitnego sołtysa. Może ktoś się wreszcie obudził, może się jeszcze obudzi jakiś ambitny sołtys i uruchomi takie małe perełki na skraju niejednej wsi...
nazwa nie gra tu roli - choć Orliki to piękna nazwa...

" O świcie przestał sypać śnieg. Szeroką drogą przez gęsty sosnowy młodnik nikt przede mną nie szedł. Napisałem - nie szedł - i rozumiemy doskonale, że miałem na myśli człowieka. Ileż w tym zarozumiałości! Tak jakby w przyrodzie nic się poza człowiekiem nie liczyło..."

JAN EDWARD KUCHARSKI.
szunaj
*

« Odpowiedz #5 : 27 Listopad 2010, 07:06:49 »

Tam nie trzeba budzić Sołtysa. Tylko gdzie są młodzi ludzie do biegania po tych boiskach? Mrugnięcie
tomhomal
*

« Odpowiedz #6 : 27 Listopad 2010, 10:00:57 »

.... gdzie są młodzi ludzie do biegania po tych boiskach? Mrugnięcie

Przed kompami. Biegają ale..... w ''FIFA 2010"  Duży uśmiech  (takie czasy, niestety).
yaktra
*

« Odpowiedz #7 : 27 Listopad 2010, 10:12:22 »

Tam nie trzeba budzić Sołtysa. Tylko gdzie są młodzi ludzie do biegania po tych boiskach? Mrugnięcie
Sorry, a kto ma pokierować młodymi kiedy na wsi, "bida" i trzeba gonić za pieniądzem do większych miast. Szczególnie tu, w Szczecinie, w mieście gdzie są tylko tramwaje i markety...
Kto by kiedyś pomyślał, że spuścizna jaką dali nam Niemcy legnie w gruzach jak obiekty które nam zostawili.
Szunaj, skąd takie proporczyki się brały, ano z racji tego, że ktoś potrafił kierować młodymi. Zwróć proszę uwagę na zdobyte medale. I niech mi nikt nie mówi, że to komunistyczna propaganda bo znam ową PRZYSTAŃ.

" O świcie przestał sypać śnieg. Szeroką drogą przez gęsty sosnowy młodnik nikt przede mną nie szedł. Napisałem - nie szedł - i rozumiemy doskonale, że miałem na myśli człowieka. Ileż w tym zarozumiałości! Tak jakby w przyrodzie nic się poza człowiekiem nie liczyło..."

JAN EDWARD KUCHARSKI.
mavr
*

« Odpowiedz #8 : 27 Listopad 2010, 11:18:51 »

Za komuny jaki sport był, taki był, ale był. A że miał odciągnąć uwagę od innych spraw i promowane były tzw. "dyscypliny obronne", to już inna rzecz. Ale coś się działo i ukształtowało to wielu fantastycznych ludzi.
Teraz jest tak, że dzieciaki nie biegają po boisku, bo mało boisk i mają  alternatywę. Kwadratura koła: młodzi nie ćwiczą, bo nie ma gdzie (lub za co), nie ma gdzie ćwiczyć, bo młodym się nie chce.
Kiedyś były kluby sportowe osiedlowe, zakładowe, szkolne i inne.  Wystarczy popatrzeć na Majowe, Słoneczne, Bukowe: Kasta to pierwszy od 20 lat klub, który coś osiągnął w rywalizacji i jednocześnie wziął się za szkolenie młodzieży. Nie żebym deprecjonował nasze ekipy SLAKu czy ALP, ale raczej tak to wygląda.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
yaktra
*

« Odpowiedz #9 : 27 Listopad 2010, 11:34:36 »

Za komuny jaki sport był, taki był, ale był.

Na moje oko, to raczej szło w dobrym kierunku. Nie mówię o komunie, ale sport miał się nieźle. Placówki były bidne, ale solidne. Większość klubów miała swoje tradycje i "koronowane głowy". Te z kolei, jako idole potrafili wciągać młodzież w sport.
Wyobraź sobie mavr, że młodzi mają problem z dłuższymi marszami, a co dopiero powiedzieć z uprawianiem jakiejkolwiek dyscypliny, która powoduje, że pot spływa z czoła.
Fast foody i gierki na kompie to raczej marne zajęcie. Choć niektórzy próbują przenieść wirtualny świat w rzeczywistość myśląc, że mają po trzy życia...

Komunistyczne kluby były Ok - nikt mi nie powie i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć, że się mylę bo jestem gotów pójść na noże...
 Szok   
Sorry za OT.

JAN EDWARD KUCHARSKI.
tomhomal
*

« Odpowiedz #10 : 27 Listopad 2010, 11:49:05 »

Najlepszym klubem byli koledzy na podwórku. Brakowało dnia na zabawy, zawody i  oczywiście "rżnięcie" w piłę  Uśmiech. Kawałek kija i już był karabin. I można było się bawić w "wojnę". Mnie się wydaje, że dzieci teraz są mało kreatywne  :'(
yaktra
*

« Odpowiedz #11 : 27 Listopad 2010, 15:40:07 »

Mnie się wydaje, że dzieci teraz są mało kreatywne  :'(
To też prawda. Parę kapsli z opisem np. Szozda, Szurkowski. Do tego cegła którą się robiło trasę i Wyścig Pokoju gotowy. To dopiero była zabawa.
Ile dziewczyn miało na imię Marusia, ile psów zwano Szarik...

JAN EDWARD KUCHARSKI.
Czarny
*

« Odpowiedz #12 : 27 Listopad 2010, 17:52:25 »

Najlepszym klubem byli koledzy na podwórku.Brakowało dnia na zabawy,zawody i  oczywiście "rżnięcie" w piłe  Uśmiech. Kawałek kija, i już był karabin.I można było się bawić w "wojnę". Mi się wydaje że dzieci teraz są mało kreatywne  :'(

Zgadzam się Tomek z Tobą. W piłę rżnęło się do nocy. Dopiero jak piłki nie było widać, szło się do domu. Za bramkę służyły dwa pierwsze lepsze drzewa, a za boisko kawałek trawy. Więc brak orlików nie był żadnym problemem. Dzieciaki rzeczywiście siedzą chyba większość czasu przed komputerem, zresztą ja teraz też Zawstydzony
szunaj
*

« Odpowiedz #13 : 28 Listopad 2010, 08:12:53 »

Jakie więc wnioski z naszych wpisów?
Założyć stowarzyszenia przy Orlikach, coś na wzór ligi koszykówki, siatkówki.
Będę pierwszym kibicem (działacz brzmi tak trochę...).
Pomysłów mam nie brakuje.
szunaj
*

« Odpowiedz #14 : 16 Grudzień 2010, 06:17:54 »

Patrząc na zaawansowanie robót, to na tablicy są fałszywe daty. Spoko
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!