Portal Prawobrzeża Szczecina
18 Styczeń 2021, 10:51:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Witamy w Portalu Prawobrzeża Szczecina i zapraszamy do rejestracji. Jako zarejestrowany i zalogowany użytkownik możesz znacznie więcej.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zastrzeżenia i uwagi użytkowników  (Przeczytany 4479 razy)
BozenaG
*

« : 26 Styczeń 2011, 14:08:59 »

i tu się kończy zainteresowanie prawobrzeżnych...
A szkoda.
Nie wprowadzajcie sztucznego podziału na Szczecin i Prawobrzeże. To jest jeden organizm i tak już pozostanie. Czy chcecie tego, czy nie, to Szczecin potrzebuje Prawobrzeża, a Prawobrzeże potrzebuje Szczecina. Szkoda, że nie widzicie tego, że to nie prawobrzeże inwestuje po prawej stronie Odry, ale Szczecin. Ludzie mieszkający na prawobrzeżu pracują, kupują, itd także po lewej stronie. Zagadką jest co właściwie robi taka liczna redakcja? Czy naprawdę na prawobrzeżu nie dzieje się nic godnego uwagi? Czy nie ma niczego o czym warto byłoby napisać? Rozejrzyjcie się dookoła. Wszędzie coś się dzieje, a na forum tylko zagadki i zagadki. W końcu ktoś zada zagadkę o czym właściwie jest ta strona?
Od jakiegoś czasu obserwuję ten portal. Trafiłam tutaj poprzez galerię. Podobnie jak zdecydowana większość "użytkowników". Piszę w cudzysłowiu, bo trudno nazwać użytkownikiem kogoś kto ma zero postów, a zakłada konto tylko po to, aby móc widzieć fotki. Widzieć fotki, bo treści prawie wcale nie ma. Chyba, że stawiacie na ilość, a nie na jakość.
Pamiętajcie też o tym, że pisane tutaj słowa trafiają na cały świat i wystawiają Wam opinię. Szczególnie tyczy się to redakcji strony. Szkoda, że osoby z grona redakcji nie reagują na wpisy tego rodzaju. Odcinacie się od konkurencyjnego portalu i jego twórców, ale piszecie na nim. Ciekawe.
Pozdrawiam
Zniesmaczona Bożena
JANUSZ242
*

« Odpowiedz #1 : 26 Styczeń 2011, 14:45:59 »

Podzielam Pani zdanie, choć ponieważ jestem (jeszcze) członkiem redakcji,
treść dotyczącą działalności Portalu pozostawię bez komentarza.
Każda inicjatywa dla Szczecina jest ważna a podziały do niczego nie prowadzą.
Jak widać z działań, nie każdemu chce się chcieć, dlatego szacunek dla tych, którzy działają.

Fitek
Administrator

« Odpowiedz #2 : 26 Styczeń 2011, 15:00:06 »

Być może was zainteresuje ta informacja:
http://sedina.pl/index.php/2011/01/13/nowe-opracowanie-tlumaczenia-nazw-ulic-i-placow-oraz-innych-nazw-miejscowych-szczecina/

BO w dużej mierze dotyczy ulic prawobrzeża.
Przy okazji podtrzymuje swoją propozycje spotkania w temacie jeśli będzie(cie) zainteresowani

Arek mam czas na początku marca, wtedy zadzwonię do ciebie, jeżeli masz ten sam numer i przekażę ci mój indeks ulic oraz uzgodnimy plan współpracy.

yaktra
*

Yaktra - włóczęga/ fotograf

« Odpowiedz #3 : 26 Styczeń 2011, 18:35:47 »

Zniesmaczona Bożena
Paplanina która nie wniosła nic nowego Smutny
Jeden, jedyny post, a ile jadu i na ch*** robić sztuczne konto???

Z innej beczki;
co powstanie między ulicami Kopalnianą a Grabową ? Bo ja słyszałem, że budynki TBS-ów

" O świcie przestał sypać śnieg. Szeroką drogą przez gęsty sosnowy młodnik nikt przede mną nie szedł. Napisałem - nie szedł - i rozumiemy doskonale, że miałem na myśli człowieka. Ileż w tym zarozumiałości! Tak jakby w przyrodzie nic się poza człowiekiem nie liczyło..."

JAN EDWARD KUCHARSKI.
i06
Redakcja

« Odpowiedz #4 : 26 Styczeń 2011, 18:45:43 »

Zniesmaczona Bożena
Paplanina która nie wniosła nic nowego Smutny
Jeden, jedyny post, a ile jadu i na ch*** robić sztuczne konto???

Z innej beczki;
co powstanie między ulicami Kopalnianą a Grabową ? Bo ja słyszałem, że budynki TBS-ów

W planie inwestycji mieszkaniowych TBS „Prawobrzeże” na lata 2008-2016, ujęto następujące przedsięwzięcia budowlano-inwestycyjne:

•zabudowa mieszkaniowa przy ul. Puckiej - na ok. 20 mieszkań i 10 mieszkań do renowacji
•zabudowa mieszkaniowa przy ul. Krzemienna-Sąsiedzka - na ok. 20 mieszkań
•zabudowa mieszkaniowa przy ul. Oficerskiej 4,4a i na działce nr 83 na ok. 13 mieszkań
•osiedle Nad Rudzianką – różne zadania na ok. 710 mieszkań
•osiedle przy ul. Goleniowskiej/Belgradzkiej/Babiego Lata/Goplańskiej – na ok. 260 mieszkań oraz lokale użytkowe w kondygnacji parteru

yaktra
*

« Odpowiedz #5 : 26 Styczeń 2011, 18:59:54 »

Jednym słowem błędne info mi ktoś podał Co?

" O świcie przestał sypać śnieg. Szeroką drogą przez gęsty sosnowy młodnik nikt przede mną nie szedł. Napisałem - nie szedł - i rozumiemy doskonale, że miałem na myśli człowieka. Ileż w tym zarozumiałości! Tak jakby w przyrodzie nic się poza człowiekiem nie liczyło..."

JAN EDWARD KUCHARSKI.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #6 : 27 Styczeń 2011, 11:19:40 »

i tu się kończy zainteresowanie prawobrzeżnych...
A szkoda.
Nie wprowadzajcie sztucznego podziału na Szczecin i Prawobrzeże. To jest jeden organizm i tak już pozostanie. Czy chcecie tego, czy nie, to Szczecin potrzebuje Prawobrzeża, a Prawobrzeże potrzebuje Szczecina. Szkoda, że nie widzicie tego, że to nie prawobrzeże inwestuje po prawej stronie Odry, ale Szczecin. Ludzie mieszkający na prawobrzeżu pracują, kupują, itd także po lewej stronie. Zagadką jest co właściwie robi taka liczna redakcja? Czy naprawdę na prawobrzeżu nie dzieje się nic godnego uwagi? Czy nie ma niczego o czym warto byłoby napisać? Rozejrzyjcie się dookoła. Wszędzie coś się dzieje, a na forum tylko zagadki i zagadki. W końcu ktoś zada zagadkę o czym właściwie jest ta strona?
Od jakiegoś czasu obserwuję ten portal. Trafiłam tutaj poprzez galerię. Podobnie jak zdecydowana większość "użytkowników". Piszę w cudzysłowiu, bo trudno nazwać użytkownikiem kogoś kto ma zero postów, a zakłada konto tylko po to, aby móc widzieć fotki. Widzieć fotki, bo treści prawie wcale nie ma. Chyba, że stawiacie na ilość, a nie na jakość.
Pamiętajcie też o tym, że pisane tutaj słowa trafiają na cały świat i wystawiają Wam opinię. Szczególnie tyczy się to redakcji strony. Szkoda, że osoby z grona redakcji nie reagują na wpisy tego rodzaju. Odcinacie się od konkurencyjnego portalu i jego twórców, ale piszecie na nim. Ciekawe.
Pozdrawiam
Zniesmaczona Bożena
Szanowna Pani Bożeno.
Na początku chciałem przejść obok Pani postu obojętnie, ale… zbyt wiele spraw wygląda inaczej niż to Pani przedstawiła
Nikt z nas nie jest bez wad i wszyscy popełniamy większe lub mniejsze błędy. Każdy... my jako Redakcja Portalu  również,
…ale przejdźmy do meritum
1. Nikt z nas nie dzieli Szczecina na dwie części - po prostu zgodnie z naszymi zainteresowaniami zajmujemy się głównie stroną prawą. Użytkownicy, jak i Redakcja tego Portalu, nie mają żadnych, ale to żadnych zakazów ani nakazów co do swojej aktywności na innych portalach.
2.   Szczecin inwestuje zarówno w prawą jak i lewą swoją część (Prawobrzeże nie jest samodzielną jednostką administracyjną, a jedynie jedną z czterech dzielnic Szczecina). To czy sprawiedliwie i równo, to już temat na inną bajkę.
3.   Zagadką jest dla Pani liczna Redakcja. Przypomnę, że Redaktorzy tego Portalu założyli m.in. ponad 1100 wątków na różne tematy, prowadzą różne dyskusje, pokazują historię i historie związane z Prawobrzeżem, prowadzą galerię regularnie uzupełnianą, zdobywają różne materiały dla pożytku innych użytkowników, wertują publikacje książkowe i internetowe nie tylko w języku polskim dla poszerzenia wiedzy o Prawobrzeżu, biorą czynny udział w pracach fizycznych przy oczyszczaniu i chociaż częściowej rewitalizacji  prawobrzeżnych cmentarzy, że na tym skończę wyliczankę, choć trwać by ona mogła jeszcze czas jakiś.
4.   Na Prawobrzeżu dzieje się sporo i KAŻDY może o tym pisać. Redakcja nie ma patentu, ani wyłączności na pisanie o Prawobrzeżu. Wielokrotnie zachęcałem wszystkich do pisania czy też innych form aktywności.
5.   Spojrzałem dziś specjalnie na stronę główną Forum. I co tam widzę, rzeczywiście same zagadki w liczbie 1 (słownie jedna) i to na ostatnim miejscu. Coś się chyba tu nie zgadza.
Sprawdziłem statystyki, rzeczywiście zagadki są istotnym elementem  portalowego Forum, stanowią mniej więcej połowę postów z 10. najaktywniejszych działów. Ale czy jest coś złego w zagadkach, dodam nie abstrakcyjnych, ale TEMATYCZNYCH, dotyczących Prawobrzeża. Niosą za sobą nie tylko walory  poznawcze...
6.   Żaden z użytkowników NIE MA OBOWIĄZKU pisania na Portalu. Może założyć konto i tylko sobie czytać i oglądać. Pisząc, że treści tutaj nie ma, jest Pani delikatnie to określając niesprawiedliwa. Duża część zdjęć w Galerii ma swoje podpisy, niejednokrotnie bardzo szczegółowe i rozbudowane. Większość wątków zagadkowych jest uzupelniana o tzw. Krótkie notki, opisujące obiekt będący tematem zagadki. Cały czas powstaje Leksykon Prawobrzeża. To mało słowa pisanego !!!
Na zakończenie napiszę tylko w formie podsumowania.
Jesteśmy grupą ludzi, która poświęca własny czas i do tego pieniądze, aby dać coś innym. Nie mamy z tego tytułu ŻADNYCH profitów. Tak więc osądy, tego typu jak Pani, są dla nas bardzo krzywdzące, a do tego w duże mierze niesprawiedliwe.
Pozdrawiam i proszę jeszcze raz przyjrzeć się Portalowi, może zmieni Pani zdanie
Moderator
Slazmi
PS
Jeżeli Pani nie przekonałem, a zechce Pani dalej prowadzić polemikę czy dyskusję w tym temacie to proszę założyć nowy wątek, a ja przeniosę do niego stosowne posty. (Ten wątek tyczy trochę innej tematyki).
Przy okazji prośba do mikesza ... Wiesz o co chodzi. Język polski jest piękny.
BozenaG
*

« Odpowiedz #7 : 27 Styczeń 2011, 12:10:25 »

Panie Slazmi
Jestem w takim wieku, że mogłabym być dla wielu z Was matką. Urodziłam się i wychowałam na Asnyka, po ślubie od 78 roku mieszkam w Żydowcach. Nigdy, ale to nigdy nie czułam i nie czuję się mieszkanką Prawobrzeża, tylko prawobrzeżną mieszkanką Szczecina. Pan Mikesz napisał "i tu się kończy zainteresowanie prawobrzeżnych...", czyli wychodzi, że napisał w imieniu wszystkich, moim też. Jeżeli p. Mikesz nie chce przyjąć do wiadomości polskich granic Szczecina, to przypomnę, że Niemcy ustanowili podobne granice tworząc Wielki Szczecin (Gross Stettin). Wszyscy - bez względu na miejsce zamieszkania - powinni czuć się mieszkańcami Szczecina. Wszyscy powinni się wspomagać i popierać każdą inicjatywę dla Szczecina. Kłótnie nie prowadzą do niczego. Naprawdę. Pan Mikesz już chyba zauważył, że nikt go nie poparł. I bardzo dobrze się stało. Szkoda tylko, że Redakcja nie zareagowała we właściwy sposób.
Pozdrawiam
Bożena
JANUSZ242
*

« Odpowiedz #8 : 27 Styczeń 2011, 12:58:03 »

:'(

szunaj
*

« Odpowiedz #9 : 28 Styczeń 2011, 15:59:57 »

Spoko
yaktra
*

« Odpowiedz #10 : 29 Styczeń 2011, 18:01:27 »

Jestem w takim wieku, że mogłabym być dla wielu z Was matką.
O Boże, jak ja kocham takie teksty. Żenujące.

czyli wychodzi, że napisał w imieniu wszystkich, moim też
Napisałem to z czystego żartu, bo takie mam dziwne usposobienie, a tym sposobem niechcący ruszyłem temat  Duży uśmiech

Pan Mikesz już chyba zauważył, że nikt go nie poparł

Wcale na to nie liczę  Duży uśmiech

Tak serio.
Obawiam się, że dość dobrze się znamy, jednak na temat Szczecina nie chciałbym dyskutować z kimś takim kto używa takich określeń jak "Gross Stettin" czy innych "gebelsowsko-hitlerowskich" sformułowań. Im Polak starszy (a nie sądzę, aby mogła być Pani moją matką) tym bardziej zna podobne sformułowania typu "gross".
Mam nadzieję, że jeśli przyjdzie nam się minąć (tu w Żydowcach najszybciej) to będziemy udawać, że się nie znamy...

JAN EDWARD KUCHARSKI.
Perca f.
*

« Odpowiedz #11 : 29 Styczeń 2011, 18:10:18 »

Ja tam zgadzam się z Mikeszem, i absolutnie nie rozumiem sensu rozczulania się nad tym który brzeg Odry jest ważniejszy (dla mnie osobiście najważniejsze jest to co jest pośrodku Mrugnięcie). "Sztuczne podziały" tworzą właśnie ludzie którzy o tym tak piszą, ja nigdy o Szczecinie w ten sposób nie myślałem. Są dwa portale, i co w tym złego? Niech bądą, kto ma ochotę to może uczestniczyć w życiu obydwu.

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s........e umierali za swoją"

Generał George Smith Patton
yaktra
*

« Odpowiedz #12 : 29 Styczeń 2011, 18:20:02 »

Jestem ciekaw Perca f. czy owa Pani Bożena zna dzielnicę na której mieszka od 1978  roku, jak sama pisze. Bo ja na owej mieszkam raptem trzy lata dłużej i znam jej każdy ( PRAWIE ) zakamarek. Chyba nawet nie wie, jak piękne mamy łąki i rozlewiska, jak piękne widoki daje Wzgórze Bombardierów. Jak dobrze, że upadł Wiskord bo przyroda budzi się dając nam wielką nadzieję na czystą okolicę...
Urodziłem się w Podjuchach, mieszkam, gdzie mieszkam i wszystko to, to dla mnie moja okolica.
Pozdrowienia z rogu Przodowników, Rymarskiej, Widzewskiej
 Duży uśmiech     

JAN EDWARD KUCHARSKI.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #13 : 29 Styczeń 2011, 19:03:50 »

Ponieważ wątek żyje podwójnym życiem, jeżeli nie zobaczę sprzeciwów, rozdzielę go późnym wieczorem na dwa osobne.  Wotum separatum można złożyć do 21.00.
[Edit]
Stało się... 22.45 czasu lokalnego
yaktra
*

« Odpowiedz #14 : 29 Styczeń 2011, 19:41:56 »

Masz jak zwykle rację Sławku. Rozdziel ten wątek i poczekaj aż się nam skończą naboje na podobne dyskusje. Potem wywal to całkowicie...
sory za ostry tekst i to, że musiałeś mnie upominać...
pozdrawiam, R

JAN EDWARD KUCHARSKI.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!