Jedyny Portal Prawobrzeza
01 Kwiecień 2020, 02:47:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Witamy w Portalu Prawobrzeża Szczecina i zapraszamy do rejestracji. Jako zarejestrowany i zalogowany użytkownik możesz znacznie więcej.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szkolne czasy.  (Przeczytany 8982 razy)
gryf127
*

« : 24 Październik 2007, 16:52:37 »

Dawno, dawno temu ... jak pisało się jeszcze stalówkami, a atrament ... był w kałamarzach szkolnych ławek...ja to prehistoria  Co? Szok
RychO
*

« Odpowiedz #1 : 24 Październik 2007, 19:03:53 »

Chyba z pół Szczecina, z obu brzegów, ma szkolne zdjęcia od tego Pana Fotografa. Ja też Uśmiech - Ujęcia (kadrowanie?) podobne, ale bardzo fajne.
Może ktoś natrafi na ślad Mistrza Szkolnych Fotek?

V-12
*

« Odpowiedz #2 : 25 Październik 2007, 12:24:24 »

Ja jestem z tych dinozaurów, którzy do tej pory piszą piórem wiecznym Chichot

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
RychO
*

« Odpowiedz #3 : 25 Październik 2007, 19:33:22 »

Jako człek leworęczny, z radością przyjąłem pozwolenie na pisanie długopisem. Z klas I-II pamiętam, że nieliczni korzystali jeszcze z kałamarzy w środku ławki. Oni pisali "obsadkami". Wieczne pióra dla dzieci - to późniejszy cud rozpowszechnionej techniki Uśmiech Tańsze były "jednorazowe" długopisy o wspaniale mażących wkładach Uśmiech

RychO
*

« Odpowiedz #4 : 26 Październik 2007, 20:10:06 »

A gdzie jesteś na tej fotce?

RychO
*

« Odpowiedz #5 : 26 Październik 2007, 22:18:42 »

A na tej: *  miernicz10.jpg

..i na tej pierwszej  *  sp-23.jpg
Uśmiech

V-12
*

« Odpowiedz #6 : 26 Październik 2007, 22:41:56 »

Ja zbieram zdjęcia klasowe ze swojej podstawówki nr 13. Mam ich już trochę, ale wciąż mało. Bardzo ciekawy materiał do badań socjologicznych, przede wszystkim dzięki takim zdjęciom można np. badań trendy w sposobie ubierania się dzieci i młodzieży po zlikwidowaniu mundurków od bodajże 90 roku. To były fajne czasy Uśmiech królowaly koszule flanelowe, nie było strojnisiów i tak dalej Uśmiech

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

Marta
*

« Odpowiedz #7 : 19 Grudzień 2007, 14:02:33 »

Tak wspominałam sobie moje szkolne czasy na nasza-klasa.pl i jeśli chodzi o część historii mojej szkoły tj. SP29 w Śmierdnicy (niestety już nie istnieje) zacytuję tutaj słowa p.Janiny Lichman, jednej z nauczycielek:

"Szkoła nr 29 była przy ul. Nauczycielskiej. Pracowałam w niej ponad 20 lat. Pamiętam, że kiedy się przyjmowałam do pracy - 1969r., szkoła miała inny numer (chyba 41 albo 48) i należała do szkół powiatu Gryfińskiego. Na początku lat 70 Śmierdnica została przyłączona do Szczecina i szkoła otrzymała nowy nr - 29, po zlikwidowanej szkole w śródmieściu. Wiem również, że szkoła w Płoni( miejscowość obok, obecnie dzielnica miasta) otrzymała nr 28, też po jakiejś zlikwidowanej szkole. SP 29, o której mowa została rozwiązana w roku 1991, a uczniów przeniesiono do nowego budynku szkoły 28 w Płoni."
V-12
*

« Odpowiedz #8 : 19 Grudzień 2007, 14:44:36 »

Ok, skoro Gryf się pokusił to i ja to uczynię, tylko nie pęknąć ze śmiechu Uśmiech To chyba 1. klasa? około 89-90 nie pamiętam ;/ Piórem piszę do dziś Uśmiech

V-12
*

« Odpowiedz #9 : 19 Grudzień 2007, 19:35:52 »

Taaaaaaaaaaa, a ta "wzorka " na piersi to za co?
Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie Chichot Nawet chcieli mnie przenieść klasę wyżej Chichot Ech, najlepsze czasy snif, snif Smutny

RychO
*

« Odpowiedz #10 : 19 Grudzień 2007, 20:09:50 »

W moich pierwszych klasach (I - III), Pani Wychowawczyni wymyśliła: najlepsi - znaczek z rakietą, bumelanci - z żółwiem. Ale noszenie znaczków nie było obowiązkowe. Jak ktoś nie chciał, nie przypinał sobie do szkolnego fartuszka, ale uroczyście dostawał emblemacik Uśmiech

PrzemysławJ
*

« Odpowiedz #11 : 19 Grudzień 2007, 20:10:36 »

Kujon, kujon....hehe też kiedyś taką miałem, jak człowiek był młody i dobrze się zapowiadający...jak widzę w ręku pióro marki HERO - jak na ówczesne czasy nie było lepszego!!!
RychO
*

« Odpowiedz #12 : 19 Grudzień 2007, 20:14:55 »

Kujon, kujon....hehe 
....
To chyba nie o mnie. Zawsze byłem leniem, ale ... konstruktywnym Mrugnięcie

PrzemysławJ
*

« Odpowiedz #13 : 19 Grudzień 2007, 20:31:24 »

Czyli zdolny ale leniwy Duży uśmiech
RychO
*

« Odpowiedz #14 : 19 Grudzień 2007, 20:52:27 »

YessssSir Duży uśmiech

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!