Portal Prawobrzeża Szczecina
05 Marzec 2021, 10:42:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cmentarz (Rzęśnica)  (Przeczytany 3869 razy)
rysyam-4
*

« : 23 Sierpień 2013, 19:03:52 »

witam,...wiadomosc jest pisana z komputera o innym ukladzie klawiatury ,typ norweski i moze byc znieksztalcona czyli nieczytelna ,kieruje ja jednak do osoby ktora zajmuje sie miejscami pochowkow czyli cmentarolog......prosze rowniez osoby majace kontakt z ta kobieta o przekazanie jej wiadomosci lub podane mojego nr.telefonu..662314864....mysle ze bedzie to bardzo cenna informacja o jeszcze jednym .....lub dwoch cmentarzach w rejonie prawobrzeza ,zaznaczam ze starych cmentarzach.....pozdrawam..R
Perca f.
*

« Odpowiedz #1 : 24 Sierpień 2013, 17:04:15 »

Nie możesz napisać wprost?. Bez urazy, ale wydaje mi się że w tej kwestii prochu już nie wymyślisz, nie mam tu na myśli swojej osoby, ale osoby które już zjadły zęby na historii Prawobrzeża.

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s........e umierali za swoją"

Generał George Smith Patton
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #2 : 26 Sierpień 2013, 14:09:07 »

Wszelkie informacje o cmentarzach, których nie chce Pan umieszczać na forum ogólnym proszę kierować na maila: cmentarolog@gmail.com

"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób"
rysyam-4
*

« Odpowiedz #3 : 28 Sierpień 2013, 12:50:41 »

witam wszystkich pasjonatów prawobrzeża.......wiadomośc jest rewelacyjna , a może i sensacyjna ,to będzie też zależalo ....dla kogo ?.........,dotyczy bowiem miejsca pochówku na terenie prawobrzeża o ktorym malo kto wie , bowiem nie ma już na mapie tej miejscowosci do jakiej należal ów cmentarz, a jest choć w formie szczatkowej ,to jednak ,kilka tablic dobrze zachowanych,i sporo splądrowanych grobów ,szacunkowo jest ich okolo 20-25, jak zdazylem sie doczytać to widnieja lata 1922...... ......jest też watek skarbu !?...o tak ,bowiem to co znalazlem moze o tym świadczyć ,proszę sobie wyobrazić kiedy pod jedną z tych starych tablic znajdujesz wypalony znicz Co?....czas okolo dwa do trzech miesięcy temu, teraz zaczynaja rodzic się pytania, kto tu byl, ......potomkowie zmarlych ?...poszukiwacze skarbów ? czy zlomiarze? ......jesli poszukiwacze skarbów ,to kto postawil te lampki ,dlaczego w odleglosci okolo 20m,jest wykopany dól i mnustwo potluczonych naczyń,butelek no i stara zardzewiala kana (okolo 30 l) po mleku ?...pytań jest wiecej ,kazdy może sobie postawić sam , moj osobisty stosunek do takich spraw jest jasny i czytelny , nie chcę roztrzasać kto ,co  i dlaczego ,uwazam jednak że miejsca gdzie są pochowane ludzkie szczątki zalugują na szacunek ,obojetnie jakiej narodowości one dotyczą ,to jest historia , a w niej i my uczestniczymy,jesteśmy częścią tej Ziemi , nie piszę jeszcze.... gdzie to jest ,czekam aż zostanie podjeta jakaś ważna decyzja ,no i istnieje duże prawdopodobieństwo iż niedaleko jest drugi cmentarz, więc trzeba to zbadać ...pozdrawiam serdecznie .....Ryszard
Swaq
*

« Odpowiedz #4 : 28 Sierpień 2013, 13:04:40 »

Ma Pan jakieś konkrety? Odezwał się Pan na maila cmentarolog? Rozsypuje Pan ten sam temat po różnych miejscach na forum (powyższy wątek był w Foto Day).
Jeśli nie chce Pan tu napisać i dba Pan o poszanowanie dla szczątków ludzkich, to koniecznie wpierw powinno się zawiadomić policję o problemie.

Keiner ist unnütz, er kann immer noch als schlechtes Beispiel dienen.
Mój blog: http://buchheide.blogspot.com
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #5 : 28 Sierpień 2013, 17:04:21 »

Ponawiam prośbę o napisanie maila na cmentarolog@gmail.com. Bez informacji o lokalizacji nie da się podjąć żadnych decyzji.

rysyam-4
*

« Odpowiedz #6 : 28 Sierpień 2013, 21:20:47 »

Witam; ..uderz w stól...............tak myślalem ,nie spodziewalem sie jednak ze zostanę " napadnięty"w taki spsób ,prosze o wybaczenie .....na tym forum po raz drugi :-)....za to że napisalem o tym , jednak jak powiedzialo się a ,trzeba powiedzieć b.......jestem w kontakcie z osobami które zajmują się takimi sprawami ,....inną kwestią jest ,pomówienie mnie o rozsiewanie takich wątków ,z zasady jestem czlowiekiem bezkonfliktowym i takim chcę pozostać ,zapewniam że o TYM cmentarzu napisalem pierwszy raz ,i to jest prawda , w tych sprawach jestem ostrożny , .......ponieważ jednak nie bardzo orientuje się w sprawach internetu ,szczególnie tego portalu, to proszę nie brać mi za zle że nie piszę tego tematu tam gdzie powinienem ........ ,a policja .....policja ma inne sprawy na glowie , zapewniam że od tych spraw są inne organizacje ......to tyle , z przykrością jednak stwierdzam iż chyba bede musial zrezygnowac z uczestniczenia w tym portalu , być pasjonatem tego prawobrzeża nie oznacza wcale być uczestnikiem tego prtalu , i choć szanuję ludzi ,to ich czasami nie potrafię zrozumieć    .......może zacytuję tu slowa .Kiplinga ...... powiedzial kiedyś ....im bardziej poznaję ludzi ,tym mocniej kocham zwierzęta ....... ? pozdrawiam serdecznie Ryszard......
Perca f.
*

« Odpowiedz #7 : 28 Sierpień 2013, 23:02:06 »

Masakra, post jest tak chaotyczny, że nie mam pojęcia o co w min chodzi.

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s........e umierali za swoją"

Generał George Smith Patton
Mila
Moderator

« Odpowiedz #8 : 29 Sierpień 2013, 00:44:08 »

Drogi Panie Ryszardzie.

Może łatwiej będzie w punktach:

1. Wiadomość o Pańskich znaleziskach czy też odkryciach kobieta znana jako "Cmentarolog" (na tym portalu znana jako Anubiska) już przeczytała i poprosiła o napisanie szczegółowych informacji za pomocą poczty elektronicznej (zwanej potocznie e-mail) na adres cmentarolog@gmail.com - chciałbym Panu zasugerować dokładne czytanie wypowiedzi innych Uczestników forum.

2. Jeśli nie chce Pan lub nie potrafi wysłać powyższej informacji drogą e-mailową (przecież nie każdy używa tego środka przekazu), proszę to również wyraźnie zaznaczyć.

3. Portal jest miejscem dla wszystkich, którzy chcą z niego skorzystać, dowiedzieć się czegoś lub podzielić się czymś ciekawym, również dla Pana. Pisze Pan o "ataku" na Pana, które ja nazwałbym raczej pewnego rodzaju zniecierpliwieniem bądź irytacją ze względu na dość chaotyczną formę informacji, w której jest dużo tekstu a naprawdę mało konkretów. To naprawdę super, że chce Pan się czymś podzielić, ale proszę spróbować zrozumieć, że nie każdy musi akceptować formę, w jakiej Pan próbuje to zrobić.

4. Jeśli rzeczywiście zgodnie z Pańską zasadą unika Pan konfliktów, to sądzę, że moich kilku zdań nie odbierze Pan jako kolejnej próby "ataku" czy też jakiegokolwiek pouczania, a próby osiągnięcia sensownego efektu. Proszę szukać rozwiązania a nie problemu.
 Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie.

PS. Ja również niektórych ludzi nie potrafię zrozumieć

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #9 : 29 Sierpień 2013, 00:46:34 »

Kontakt mailowy został już nawiązany.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.6 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!