Jedyny Portal Prawobrzeza
13 Listopad 2019, 00:57:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
 
  Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Do autorów zagadek  (Przeczytany 4875 razy)
slazmi
Moderator
****
Offline Offline

Wiadomości: 6163« : 19 Wrzesień 2007, 23:24:39 »

Proszę wszystkich autorów zagadek o przestrzeganie pewnych reguł.

Zasady zadawania zagadek

Zagadki typu light

·   Przedmiotem zagadki może być dowolny obiekt istniejący lub już nie, którego zdjęcie lub jego fragment zrobione przez autora lub znalezione w dowolnym miejscu, zdaniem autora nadaje się do umieszczenia na naszym Portalu jako zagadka, tzn. dotyczy tematyki poruszanej przez Portal (pod warunkiem, że nie naruszone są dobra osób trzecich – ewentualną odpowiedzialność za ich naruszenie ponosi autor zagadki). W miarę wiedzy autora, zagadki te powinny być możliwie łatwe.
·   Autorem zagadki może być każdy zalogowany użytkownik Portalu.
·   Odpowiedzi może udzielać każdy użytkownik Portalu (z wyłączeniem Redakcji), chyba że autor zagadki zadysponuje inaczej. Jeżeli tego nie uczyni zagadka domyślnie przeznaczona jest dla osób „spoza Redakcji”.
·   Komentarze do zagadki powinny dotyczyć jej tematyki i mogą być dodawane dopiero po rozwiązaniu zagadki. Dopuszcza się w trakcie rozwiązywania zagadki dodawanie komentarzy będących formą zachęty lub podpowiedzi. Np. „W 1966 roku w tym miejscu odbył się zjazd oceanografów" lub „Sąsiedni obiekt był we władaniu wojska”. Wpisy nie dotyczące tematyki lub pojawiające się przed rozwiązaniem,  mogą być usuwane przez Administratora lub Moderatora Forum.
·   Jeżeli zagadka nie zostanie rozwiązana, to najpóźniej w ciągu 48 godzin, autor (lub jeżeli tego nie uczyni, dowolna osoba z Redakcji, pod warunkiem, że jest pewna prawidłowej odpowiedzi) powinien dodać podpowiedź, a następnie po upływie następnych 48 godzin, o ile zajdzie taka potrzeba, zagadkę „odlajtować”, bez przenoszenia jej do Działu zagadek ogólnych. Odlajtowanie polega na wpisaniu, w kolejnym komentarzu w wątku, słowa "odlajtowuję" lub zwrotu będącego synonimem tego słowa (zależy to od inwencji autora). Oczywiście czasu 48 godzin, nie należy stosować zbyt kategorycznie i dosłownie, ale przyjąć jako pewną ogólną, umowną przestrzeń czasową. Od tej pory zagadka jest otwarta dla każdego z Redaktorów Portalu.

·   Schemat tematu - proszę o stosowanie następującego schematu:
Autor zagadki ( nick), spacja , myślnik, spacja, zagadka, spacja, light, spacja nr, spacja, kolejny numer zagadki danego autora
Np. Slazmi - zagadka light nr 23


Zagadki typu tekstowego


·   Przedmiotem zagadki może być dowolny obiekt istniejący lub już nie, opisany tekstem lub jego fragmentem, napisanym przez autora lub znalezionym w dowolnym miejscu, który zdaniem autora nadaje się do umieszczenia na naszym Portalu jako zagadka, tzn. dotyczy tematyki poruszanej przez Portal (pod warunkiem, że nie naruszone są dobra osób trzecich – ewentualną odpowiedzialność za ich naruszenie ponosi autor zagadki). Tekst może być rymowany lub nie, a jego forma i styl zależy tylko i wyłącznie od inwencji autora. Zagadki te mogą być dowolnie trudne – decyduje o tym tylko autor zagadki.
·   Autorem zagadki może być każdy zalogowany użytkownik Portalu.
·   Odpowiedzi może udzielać każdy użytkownik Portalu, chyba że autor zagadki zadysponuje inaczej. Jeżeli tego nie uczyni, zagadka domyślnie przeznaczona jest dla wszystkich użytkowników, w tym Redakcji Portalu.  Komentarze do zagadki powinny dotyczyć jej tematyki i mogą być dodawane dopiero po rozwiązaniu zagadki. Dopuszcza się w trakcie rozwiązywania zagadki dodawanie komentarzy będących formą zachęty lub podpowiedzi. Np. „W 1966 roku w tym miejscu odbył się zjazd oceanografów" lub „Sąsiedni obiekt był we władaniu wojska”. Wpisy nie dotyczące tematyki lub pojawiające się przed rozwiązaniem, mogą być usuwane przez Administratora lub Moderatora Forum.
·   Jeżeli zagadka nie zostanie rozwiązana, to najpóźniej w ciągu 48 godzin, autor (lub jeżeli tego nie uczyni, dowolna osoba z Redakcji, pod warunkiem, że jest pewna prawidłowej odpowiedzi) powinien dodać podpowiedź, a następnie po upływie następnych 48 godzin, o ile zajdzie taka potrzeba, dodać następną i tak  aż do momentu, gdy padnie prawidłowa odpowiedź lub autor zagadki uzna, że nie ma szans na jej rozwiązanie i sam udzieli prawidłowej odpowiedzi. Oczywiście czasu 48 godzin, nie należy stosować zbyt kategorycznie i dosłownie, ale przyjąć jako pewną ogólną, umowną przestrzeń czasową.

·   Schemat tematu - proszę o stosowanie następującego schematu:
Autor zagadki ( nick), spacja , myślnik, spacja, zagadka, spacja, tekstowa, spacja, nr, spacja, kolejny numer zagadki danego autora
Np. Slazmi - zagadka tekstowa nr 23Zagadki ogólne


·   Przedmiotem zagadki może być dowolny obiekt istniejący lub już nie, którego zdjęcie lub jego fragment zrobione przez autora lub znalezione w dowolnym miejscu, zdaniem autora nadaje się do umieszczenia na naszym Portalu jako zagadka, tzn. dotyczy tematyki poruszanej przez Portal (pod warunkiem, że nie naruszone są dobra osób trzecich – ewentualną odpowiedzialność za ich naruszenie ponosi autor zagadki),  Zagadki te mogą być dowolnie trudne – decyduje o tym tylko autor zagadki.
·   Autorem zagadki może być każdy zalogowany użytkownik Portalu.
·   Odpowiedzi może udzielać każdy użytkownik Portalu, chyba że autor zagadki zadysponuje inaczej. Jeżeli tego nie uczyni zagadka domyślnie przeznaczona jest dla wszystkich użytkowników, w tym Redakcji Portalu .
Komentarze do zagadki powinny dotyczyć jej tematyki i mogą być dodawane dopiero po rozwiązaniu zagadki. Dopuszcza się w trakcie rozwiązywania zagadki dodawanie komentarzy będących formą zachęty lub podpowiedzi. Np. „W 1966 roku w tym miejscu odbył się zjazd oceanografów" lub „Sąsiedni obiekt był we władaniu wojska”. Wpisy nie dotyczące tematyki lub pojawiające się przed rozwiązaniem, mogą być usuwane przez Administratora lub Moderatora Forum.
·   Jeżeli zagadka nie zostanie rozwiązana, to najpóźniej w ciągu 48 godzin, autor (lub jeżeli tego nie uczyni, dowolna osoba z Redakcji, pod warunkiem, że jest pewna prawidłowej odpowiedzi) powinien dodać podpowiedź, a następnie po upływie następnych 48 godzin, o ile zajdzie taka potrzeba, dodać następną i tak aż do momentu, gdy padnie prawidłowa odpowiedź lub autor zagadki uzna, że nie ma szans na jej rozwiązanie i sam udzieli prawidłowej odpowiedzi. Oczywiście czasu 48 godzin, nie należy stosować zbyt kategorycznie i dosłownie, ale przyjąć jako pewną ogólną, umowną przestrzeń czasową.

·   Schemat tematu - proszę o stosowanie następującego schematu:
Autor zagadki ( nick), spacja , myślnik, spacja, zagadka, spacja, nr, spacja, kolejny numer zagadki danego autora
Np. Slazmi - zagadka nr 23

Zagadki light typu „N”


·   Przedmiotem zagadki może być istniejący lub już nie obiekt dużej i małej architektury, krajobraz, przyroda itp. itd. którego oryginalne zdjęcie historyczne można znaleźć w naszej Galerii. W miarę możliwości autora, zdjęcia w tych zagadkach powinny być lekko „ulepszone” np. zostaną dodane lub usunięte niektóre elementy, zastosowane będzie lustrzane odbicie itp. itd.. Zależy to tylko od inwencji autora, jednak nie powinno zbytnio utrudniać rozwiązania zagadki.
·   Autorem zagadki może być każdy zalogowany użytkownik Portalu.
·   Odpowiedzi może udzielać każdy użytkownik Portalu (z wyłączeniem Redakcji), chyba że autor zagadki zadysponuje inaczej. Jeżeli tego nie uczyni, zagadka domyślnie przeznaczona jest dla osób „spoza Redakcji”.
·   Komentarze do zagadki powinny dotyczyć jej tematyki i mogą być dodawane dopiero po rozwiązaniu zagadki. Dopuszcza się w trakcie rozwiązywania zagadki dodawanie komentarzy będących formą zachęty lub podpowiedzi. Np. „W 1966 roku w tym miejscu odbył się zjazd oceanografów" lub „Sąsiedni obiekt był we władaniu wojska”. Wpisy nie dotyczące tematyki lub pojawiające się przed rozwiązaniem, mogą być usuwane przez Administratora lub Moderatora Forum.
·   Jeżeli zagadka nie zostanie rozwiązana, to najpóźniej w ciągu 48 godzin, autor (lub jeżeli tego nie uczyni, dowolna osoba z Redakcji, pod warunkiem, że jest pewna prawidłowej odpowiedzi) powinien dodać podpowiedź, a następnie po upływie następnych 48 godzin, o ile zajdzie taka potrzeba, zagadkę „odlajtować”, bez przenoszenia jej do Działu zagadek ogólnych. Oczywiście czasu 48 godzin, nie należy stosować zbyt kategorycznie i dosłownie, ale przyjąć jako pewną ogólną, umowną przestrzeń czasową.

·   Schemat tematu - proszę o stosowanie następującego schematu:
Autor zagadki ( nick), spacja , myślnik, spacja, zagadka, spacja, light, spacja nr, spacja, kolejny numer zagadki danego autora z literką N
Np. Slazmi - zagadka light nr 23N


Proszę o sprawdzanie ortografii i interpunkcji.(w szczególności proszę o "polskie ogonki")
W przypadku używania "buźki"  np. na końcu zdania nie stawiamy znaku interpunkcyjnego.

Moderatorzy
Zapisane
slazmi
Moderator
****
Offline Offline

Wiadomości: 6163« Odpowiedz #1 : 24 Styczeń 2010, 08:51:18 »

Proszę autorów  o regularne sprawdzanie swoich zagadek pod kątem:
1. Jeżeli zostało podane prawidłowe rozwiązanie - o potwierdzenie tego i zamknięcie tym samym zagadki (oczywiście dalsze komentarze uzupełniające są mile widziane)
2. Jeżeli zagadka light "wisi" zbyt długo - albo o odlajtowanie, albo podpowiedź. W części zagadek już to zrobiłem, w części wysłałem prośby  do autorów. Chodzi o to, aby albo przywrócić zagadkę do "dalszego życia" na Forum, albo "podłączenie" do niej Redakcji.
3. W przypadku zagadek ogólnych - o udzielanie dalszych podpowiedzi lub podanie prawidłowej odpowiedzi przez autora.
Moderatorzy
Zapisane
slazmi
Moderator
****
Offline Offline

Wiadomości: 6163« Odpowiedz #2 : 10 Marzec 2010, 16:14:44 »

Ponownie proszę o sprawdzenie swoich zagadek.
Szczegóły były już opisane w poście powyżej.
Zapisane
slazmi
Moderator
****
Offline Offline

Wiadomości: 6163« Odpowiedz #3 : 24 Maj 2010, 22:32:03 »

Proszę autorów poniższych zagadek o ich aktualizację lub dokończenie...

Anubiska - zagadka light nr 31
Mila - zagadka light nr 60   dzięki  Buziak
Dwa w jednym dla --i06-- Irek
Mavr - zagadka light nr 95
Zapisane
slazmi
Moderator
****
Offline Offline

Wiadomości: 6163« Odpowiedz #4 : 11 Sierpień 2010, 22:01:39 »

Jeszcze raz proszę autorów poniższych zagadek o ich aktualizację lub potwierdzenie rozwiązania...

Anubiska - zagadka light nr 31
Dwa w jednym dla --i06-- Irek
Mavr - zagadka light nr 95
Mavr - zagadka tekstowa nr 25
gblazejczyk - zagadka tekstowa nr 1
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!