Jedyny Portal Prawobrzeza
26 Czerwiec 2017, 19:09:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Witamy w Portalu Prawobrzeża Szczecina i zapraszamy do rejestracji. Jako zarejestrowany i zalogowany użytkownik możesz znacznie więcej.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dodano  (Przeczytany 11200 razy)
finki
*

« Odpowiedz #30 : 25 Listopad 2011, 22:54:19 »

Prawda wpół drogi. Jak się przyjrzysz obie widokówki noszą numer 6058. Mathey wydał wcześniej serię poświęconą m.in. prawobrzeżnym wizytówkom, a Littmann wykorzystał widoczek wydając swoją pocztówkę. Różnice wynikają z drobnego autorskiego retuszu. Obie znam doskonale, miałem je w rękach także zaświadczam podobieństwa Uśmiech
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #31 : 26 Listopad 2011, 06:26:49 »

Zauważylem oczywiście numerek, ale i tak będę się upierał przy swoim. Niech będzie pokazana również różnorodność wydawnicza, tym bardziej, że pocztóweczki należą do jednych ze starszych, choć nakład, sądząc po częstotliwości pojawiania się na aukcjach, miały niezgorszy.
Dziękuję Ci przy okazji za cenne uwagi i komentarze.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #32 : 06 Maj 2017, 21:41:31 »

Dodałem do Galerii nowe fotki. Proszę, sprawdźcie czy wszystko jest ok. Wskazanie wszelkich błędów  i ewentualne sugestie co do podpisów, mile widziane  Buziak
Czarny
*

« Odpowiedz #33 : 07 Maj 2017, 14:12:48 »

Dodałem do Galerii nowe fotki. Proszę, sprawdźcie czy wszystko jest ok. Wskazanie wszelkich błędów  i ewentualne sugestie co do podpisów, mile widziane  Buziak

Kawał dobrej roboty Buziak
Czarny
*

« Odpowiedz #34 : 08 Maj 2017, 08:17:06 »

Znalazłem jedną nieprawidłowość. Zdjęcie 124 - Przedstawia obóz w Hohenkrug (Zdunowo) a nie w Muhlenbeck (Śmierdnica), jak jest to opisane w galerii.

W dniach 16-17 maja 1945 - 106 samodzielna brygada artylerii haubic dużej mocy przeniosła się na miejsce nowego obozu - z Muhlenbeck (Śmierdnica)."do sosnowego lasu" w Hohenkrug (Zdunowo) i stacjonowała tam do 8 sierpnia 1945r, kiedy to przeniesiono ją do Leszna.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #35 : 08 Maj 2017, 10:38:08 »

To jeszcze z poprzedniego dodawania... Jak to się ostało... Złość Co?
Postaram się dziś poprawić. Dzięki.
Widzę też zdublowane zdjęcia z lazaretu w Altdamm.

[Edit]
 Powyższe poprawione.
Mikromat
*

« Odpowiedz #36 : 10 Maj 2017, 21:28:32 »

Widzę też zdublowane zdjęcia z lazaretu w Altdamm.

[Edit]
 Powyższe poprawione.

Niestety, ale dubli jest więcej, już na wstępnej stronie Finkenwalde widać duble w "ostatnio dodanych": http://www.prawobrzeze.nazwa.pl/galeria/index.php?cat=7
dalej, przed zmianą tematu, wolę już nie zaglądać ...
---------
Ok, nadmiarowe usunięte.
finki
*

« Odpowiedz #37 : 14 Maj 2017, 17:14:51 »

I coś z Finkenwalde i dwa ujęcia Altdamm
Mikromat
*

« Odpowiedz #38 : 15 Maj 2017, 21:04:52 »

I coś z Finkenwalde i dwa ujęcia Altdamm
To z Finke, o ile dobrze pamiętam, zlokalizowano przy Langestr. pomiędzy Danzigerstr. i Hindenburgstr. ale po stronie dzisiejszej apteki tj. wschodniej stronie Langestr. Z Altdamm - "od święta" zaszczycający forum ekspert - podał tylko jedno ujęcie Stargarderstr. a gdzie drugie ?

Wygląda na to, że powyższych obrazów nie ma w galerii i nie moją sprawą jest określić przyczyny ich braku, jednak można rozważyć w powyższym kontekście założenie wątku "Nie dodano"  Mrugnięcie ??

P.S.
Jednak to dąbskie ujęcie jest w galerii, ale w dużo słabszej jakości: http://www.prawobrzeze.nazwa.pl/galeria/displayimage.php?album=107&pos=15 oraz http://www.prawobrzeze.nazwa.pl/galeria/displayimage.php?album=107&pos=49
Czarny
*

« Odpowiedz #39 : 16 Maj 2017, 10:17:15 »

Fotka z Schutzenhaus jest przecież już od dawna w galerii i nie ma potrzeby jej dodawać.
Mikromat
*

« Odpowiedz #40 : 16 Maj 2017, 10:49:57 »

Fotka z Schutzenhaus jest przecież już od dawna w galerii i nie ma potrzeby jej dodawać.
O tym, że fotka jest, napisałem już wczoraj w P.S. z podaniem linku, jednak "finki" słusznie wskazał na potrzebę zamieszczenia fotki, ponieważ jej rozdzielczość jest trzykrotnie większa od tych z galerii !
finki
*

« Odpowiedz #41 : 18 Maj 2017, 13:57:41 »

Załączona widokówka z widokiem Stargarderstr. różni się od tej z galerii, brakuje wizerunku kobiety. No i jakość lepsza. A pominięty załącznik to poniższy widok, jest podobny w Waszej galerii, ten jednak pokazuje nieco szerszą perspektywę.

" Z Altdamm - "od święta" zaszczycający forum ekspert - podał tylko jedno ujęcie Stargarderstr. a gdzie drugie ?" Jestem częściej na tym forum niż mogłoby Ci się wydawać  Buzia na kłódkę
Mikromat
*

« Odpowiedz #42 : 18 Maj 2017, 18:42:27 »

Załączona widokówka z widokiem Stargarderstr. różni się od tej z galerii, brakuje wizerunku kobiety. No i jakość lepsza.
W galerii są obydwa widoki, z/bez "frau", podałem dwa linki. Jak podkreśliłeś, jakość powinna być decydująca tj. galeria fitkowa 221 kpx vs. delcampe 683 kpx

" Z Altdamm - "od święta" zaszczycający forum ekspert - Jestem częściej na tym forum niż mogłoby Ci się wydawać  Buzia na kłódkę
To bardzo dobrze że bywasz, ale nie uściśliłem, że ekspert zaszczycający forum wpisem!
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #43 : 23 Maj 2017, 18:32:48 »

Dodałem ostatnie fotki...
finki
*

« Odpowiedz #44 : 27 Maj 2017, 14:09:29 »

I takie coś.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!