Jedyny Portal Prawobrzeza
24 Lipiec 2019, 07:31:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Witamy w Portalu Prawobrzeża Szczecina i zapraszamy do rejestracji. Jako zarejestrowany i zalogowany użytkownik możesz znacznie więcej.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komunikacja Miejska - Wczoraj I Dziś  (Przeczytany 34528 razy)
gryf127
*

« Odpowiedz #15 : 25 Luty 2008, 18:07:59 »

Wow, a pamięta ktoś 72 który jeździł do Śmierdnicy pętli?
Elizuniu toż ja tam wielokrotnie z "kompaniją" nawiedzałem Twe strony!
To były czasy gdy bitumiczna strasse była rarytasem!!
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #16 : 25 Luty 2008, 20:29:54 »

Ale się rozpisałem, sorry  Język
Kawał dobrej literatury... jestem w głębokim szoku  Szok i nie wiem czy wyjdę z niego do "weeka końca" Duży uśmiech
A tak na poważnie...
Moje szczere gratulacje za pamięć o tym co było oraz chęci podzielenia się wiedzą z innymi...
Tak trzymać  Spoko
V-12
*

« Odpowiedz #17 : 25 Luty 2008, 20:38:03 »

Hej Mila, świetne wspomnienia! Fajnie tak sobie zaczytać i nie odrywać z lektury :)
Tak, komunikacja miejska strajkowała w latach 80'ych. Z tego, co wiem to pod koniec lat 80'ych :).

Linia 73, która powstała na początku lat 70'ych, na samym początku swojego istnienia nie obejmowala przystanku przy szpitalu w Zdunowie. Autobus dojeżdżał do stacji kolejowej i zakręcał wokół drzewa :) Dowiedziałem się o tym stojąc raz na przystanku :).

Pamiętam również, jak w 97 roku remontowano Wyszyńskiego. Wówczas autobusy linii 65, 71 oraz dodatkowy 82 dojeżdżały aż do centrum i mogłem sobie wysiadać tuż przy mojej dawnej szkole przy ul. Dworcowej :D

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Mila
Moderator

« Odpowiedz #18 : 25 Luty 2008, 22:09:29 »

Ojcze Dyrektorze, rozkład jazdy rewelacja  Chichot

W roku '85 linia "73" jeździła już obok Szpitala w Zdunowie. Wiem, bo pojechałem tam ze Słonecznego, jako 9-letni szczeniak, czym doprowadziłem do szału moją Mamę Mrugnięcie Wysiadłem przy przejeździe i poszedłem przez Wielgowo do samu przy ul. Bałtyckiej, gdzie moja Babcia była kierowniczką !!! A ja uwielbiałem "pomagać" na stoisku monopolowym, bo tam były cukierki  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję Pawle, za pomysł wątku, trochę się rozmarzyłem... Ech, piękne chwile Spoko

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
Bermudo
*

« Odpowiedz #19 : 26 Luty 2008, 03:13:03 »

Z tą linią 72 to w ogóle ciekawa sprawa, najpierw jeździła do Śmierdnicy, potem stworzono wydłużone kursy szczytowe do Jezierzyc, następnie znów ją skrócono do Śmierdnicy, a do Jezierzyc utworzono linię 79. I tak przez kilkanaście lat to trwało, że linie 72 i 79 jeździły razem na przemian, aż ktoś się skapnął, że to bezsens, aby co drugi kurs był tylko do Śmierdnicy i 72 zlikwidowano.
A oprócz ww. linii 62,69,72,74,104, które były na Prawobrzeżu, to jeszcze przez krótki czas istniała linia 78 na trasie Słoneczne - Stocznia Remontowa Gryfia.
Mila
Moderator

« Odpowiedz #20 : 26 Luty 2008, 06:10:31 »

Zgadza się, jeździł "78" ze Słonecznego  Uśmiech

Remont ul. Granitowej, o którym była mowa wcześniej, zakończył niestety / na szczęście (niepotrzebne skreślić) żywot granitowej kostki, jako nawierzchni.

A wracając jeszcze na krótko do "ogórków", to były to chyba ostatnie autobusy miejskie, w których trzeba było otwierać drzwi ręcznie. No i obok kierowcy była pokrywa sinika (?), a z prawej strony pojedyncze miejsce, na którym wolno było siedzieć tylko uprzywilejowanym (czyt.: "tym, którym pozwolił na to kierowca"). Dopiero z tyłu za tym siedzeniem były drzwi wejściowe. Tak mi się przypomniało z rana  Mrugnięcie

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
V-12
*

« Odpowiedz #21 : 26 Luty 2008, 10:37:28 »

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję Pawle, za pomysł wątku, trochę się rozmarzyłem... Ech, piękne chwile 8)

Drobiazg :) Ja lubię jeździć komunikacją miejską, chociaż od dziecka cierpiałem na chorobę lokomocyjną i musiałem połykać Aviomarin. Gdy poszedłem w 97 do Technikum Łączności, to przez pierwszy rok po prostu stałem w autobusie, bo musialem się przyzwyczaić do jazdy :) Teraz już jest lepiej :)

Cieszy mnie fakt, że najnowsze autobusy i tramwaje posiadają kamery. Rok temu byłem światkiem brutalnego podwójnego pobicia w tramwaju. A najbardziej denerwują mnie wandale, którzy niszczą szyby. Ja jednak źle się nadal czuję, jak nie mogę oglądać krajobrazów.

Do minusów komunikacji zaliczę również obklejanie szyb reklamami, które też ograniczają widoczność do minimum. Dziwi mnie również fakt, iż ZDiTM nie remontuje szlaków komunikacyjnych, puszcza np. linię autobusową przez Przylesie (73) po tych mega wymoistych płytach a potem narzeka, że im się tabor niszczy. Dla mnie to paranoja. Za dawnych czasów było fajnie, bez linii okrężnej 73z/d i oba autobusy dojeżdżały do celu w 25 minut.

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

Mila
Moderator

« Odpowiedz #22 : 26 Luty 2008, 12:51:57 »

A gdybyście mieli wytypować najgorsze nawierzchnie, pod kątem jazdy autobusem?

Wg mnie:
ul. Dąbska - mój zdecydowany faworyt, z super-odcinkiem przy wiadukcie kolejowym obok elektrociepłowni Niezdecydowany
ul. Gryfińska po remoncie / przed remontem / w trakcie remontu* (*zakreślić w zależności od uznania)
ul. Stary Szlak
ul. Przelotowa

Dawno nie byłem w Kluczu i nie wiem jak wygląda teraz Rymarska, ale parę lat temu było niefajnie.

Do stanu dróg można mieć wiele zastrzeżeń, tu się zgodzę z Tobą, Pawle. Jednak stan techniczny taboru jest również determinowany przez sposób jazdy części kierowców, którzy niespecjalnie zwracają uwagę na to, czy w jezdni są dziury i czy da się je jakoś ominąć. Ciekawe, czy swoimi autami też tak jeżdżą. O wandalizmie "pasażerów" nie wspominam, bo problem jest powszechny, nad czym ubolewam...

Zasłanianie krajobrazów przez reklamy jest nie tyle dyskomfortem, co po prostu utrudnieniem. Sam kilka razy byłem świadkiem, że pasażer dopytywał się gdzie aktualnie znajduje się autobus, bo nic nie widać przez siatkę reklamy.

- - - - -
V-12
*

« Odpowiedz #23 : 26 Luty 2008, 15:33:32 »

Zapewne chodziło Ci o ul. Przylesie, bo po Starym Szlaku autobusy nie kursują :)
Ja oczywiście dodam jeszcze całą Struga i Szosę Stargardzką no i teraz modernizowaną Szosę Poznańską... a zresztą wymieniać tak można bez końca.

Mila
Moderator

« Odpowiedz #24 : 26 Luty 2008, 16:16:47 »

No pewnie, tylko ulica Przylesie mi się kojarzy ze Starym Szlakiem, bo tak nazywa się jeden z przystanków. Oczywiście przepraszam za pomyłkę:)

- - - - -
Bermudo
*

« Odpowiedz #25 : 27 Luty 2008, 01:09:18 »

Zapewne chodziło Ci o ul. Przylesie, bo po Starym Szlaku autobusy nie kursują Uśmiech
Ja oczywiście dodam jeszcze całą Struga i Szosę Stargardzką no i teraz modernizowaną Szosę Poznańską

A Tobie zapewne chodziło o ul. Autostrada Poznańska  Mrugnięcie

Ja jeszcze dodałbym zaraz po Dąbskiej/Zoologicznej ulicę Smoczą, tam także miło telepie  Uśmiech
Mila
Moderator

« Odpowiedz #26 : 27 Luty 2008, 06:12:48 »

Pozwólcie, że wrócę jeszcze na chwilę do taboru, a konkretnie do węgierskich Ikarusów. Poza całym szeregiem wad: strasznie głośny silnik, nieszczelna podłoga (smród spalin), nieczynne ogrzewanie, potworny przechył tyłu autobusu na zakrętach, kapiące w czasie deszczu gumowe przeguby czy wysokie stopnie, jest jedna zaleta, której ciężko szukać w innych modelach. W czasie letniego upału, otwarcie kilku okien powoduje, że jazda nie jest męczarnią. Niestety nie da się tego powiedzieć o podróżowaniu Volvo, Manem czy Solarisem. Wprawdzie mają one klimatyzację, ale ciężko dotrzeć do świadomości pasażerów, że działa ona najlepiej przy zamkniętych oknach. Jeździ jeszcze parę Ikarusów, więc chyba trzeba zrobić jakieś fotki, które wrzucą na ten portal nasze dzieci  Duży uśmiech

- - - - -
PrzemysławJ
*

« Odpowiedz #27 : 27 Luty 2008, 08:34:42 »

Dlatego chyba świadomie w upały na linie "rzucane" są Ikarusy - te niedobitki - aby jechać można było z "wiatrem we włosach"
Mila
Moderator

« Odpowiedz #28 : 27 Luty 2008, 09:05:13 »

Zapachniało romantyzmem, przygodą, marzeniami...  Duży uśmiech

- - - - -
gryf127
*

« Odpowiedz #29 : 27 Luty 2008, 10:18:47 »

Mila poruszył temat ulic, a raczej ich stanu, faktycznie bywam ostatnio  w moich okolicach i na mojej Gryfińskiej, faktycznie trudno coś powiedzieć o czymś czego niema. Resztki bruku, resztki asfaltu ... Czy ktoś w ogóle panuje nad stanem ulic w mieście, małe delikatne szybkie autka to się mogą wykończyć na tych "traktach", zdecydowanie 4x4 to właściwe pojazdy na te trasy! Trochę wstyd i trochę smutno ...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!