Jedyny Portal Prawobrzeza
06 Grudzień 2019, 14:49:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cmentarz ul. Smutna  (Przeczytany 123126 razy)
Mila
Moderator

« Odpowiedz #135 : 08 Kwiecień 2008, 20:10:55 »

Oczywiście jestem 19.04. na dalszej akcji. Mam nadzieję, że prąd i woda również będą!  Duży uśmiech

Przypominam zainteresowanym, że w dniu jutrzejszym jest zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Bukowe-Klęskowo. Zaproszono przedstawicieli miasta. Z tego, co się dowiedziałem, mimo kryzysowych chwil w mieście, ma być Pani Elżbieta Masojć - zastępca Prezydenta Szczecina.
Kto może wspomóc obecnością i różnego rodzaju argumentem, w słusznej sprawie cmentarza przy ul. Smutnej, niechaj przybywa!

09 kwietnia 2008, godz. 17:00; Szkoła Podstawowa nr 74 przy ul. Seledynowej, oczywiście na Osiedlu Bukowym.

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #136 : 08 Kwiecień 2008, 20:16:44 »

A że się tak spytam - fotograf potrzebny  Spoko ?

"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób"
Mila
Moderator

« Odpowiedz #137 : 09 Kwiecień 2008, 07:43:56 »

A że się tak spytam - fotograf potrzebny  Spoko ?

Raczej dyktafon  Duży uśmiech

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #138 : 09 Kwiecień 2008, 15:23:54 »

Dyktafonem nie jestem, prędzej nadajnikiem  Mrugnięcie
Zresztą i tak wypadły mi korepetycje, więc będę czekać na relację ze spotkania !

Swaq
*

« Odpowiedz #139 : 09 Kwiecień 2008, 19:13:48 »

Cały kwadrans był Mili, a do tego ogólna dyskusja na ten temat się wzbudziła. Udokumentowane cyfrowym zapisem Mrugnięcie Z pewnością Mila lepiej opisze czy coś zaiskrzyło w temacie, ponieważ jest w kontakcie z Radą O.

Keiner ist unnütz, er kann immer noch als schlechtes Beispiel dienen.
Mój blog: http://buchheide.blogspot.com
mavr
*

« Odpowiedz #140 : 09 Kwiecień 2008, 20:44:50 »

Czekam niecierpliwie na relację.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
Mila
Moderator

« Odpowiedz #141 : 11 Kwiecień 2008, 07:52:47 »

"Panorama 7" 10 kwietnia 2008r. - strona 3

- - - - -
V-12
*

« Odpowiedz #142 : 11 Kwiecień 2008, 09:48:46 »

Heheh, fajny, skromny, mały artykulik Uśmiech No ja niestety nie mogłem przybyć na to spotkanie z RO, więc czekam na jakąś relację i info Uśmiech.

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Mila
Moderator

« Odpowiedz #143 : 11 Kwiecień 2008, 22:26:00 »

09 kwietnia 2008r. o godz. 17:00 odbyło się sprawozdawcze zebranie Rady Osiedla Bukowe-Klęskowo. W spotkaniu oprócz członków RO wzięło udział także dwoje radnych Rady Miasta Szczecin: Teresa Kalina (PO) i Andrzej Karut (PiS). Niestety, wbrew zapowiedziom nie pojawił się żaden z wiceprezydentów. Poza tym obecni byli między innymi: dyrektor SP 59 i dyrektor SP 74, komendant Straży Miejskiej, przedstawiciel V Komendy Policji, Pan Leśniczy z Klęskowa, Prezes Zarządu Fundacji Kultury i Sportu "Prawobrzeże" i oczywiście mieszkańcy. Ze strony Portalu byłem tylko ja, ale wspierany przez Swaq.

Po krótkim przywitaniu zebranych przez przewodniczącego RO (wspomniał o obecnych przedstawicielach Portalu i powiedział kilka słów wstępu na temat naszej akcji - były nawet oklaski   Duży uśmiech), nastąpiło podsumowanie działalności RO w 2007r. oraz krótkie omówienie listy wniosków złożonych przez RO do UM. Następnie odbyła się dyskusja z udziałem wszystkich uczestników. Z ważniejszych tematów wymienię trzy:
- budowa boiska oraz skateparku na Osiedlu Bukowym;
- budowa skrzyżowania/ronda u zbiegu ulic Dąbskiej, Handlowej, Pszennej i Chłopskiej;
- rewitalizacja cmentarza przy ul. Smutnej.

Ze względu na dość oczywisty powód naszej obecności (Swaq i mojej) na zebraniu powiem parę zdań na ostatni z tematów. Przede wszystkim przedstawiłem akcję z 29 marca, zorganizowaną przez Portal, pokazałem zebranym kilkanaście wydrukowanych zdjęć. Dodatkowo - oprócz wydruków - przekazałem dwa krążki CD (jeden dla radnych Miasta, drugi dla radnych osiedla), zawierające po kilkadziesiąt zdjęć dokumentujących nasze dokonania. Tak jak to przedstawialiśmy w mediach, wspomniałem o dzierżawie terenu pod inwestycje sportowe i powiedziałem o konieczności zagospodarowania tego terenu przez miasto na cmentarz. W odpowiedzi usłyszeliśmy od Pana radnego Andrzeja Karuta, że był on (oczywiście radny, nie teren  Duży uśmiech) jednym z pierwszych negocjatorów w sprawie dzierżawy terenu przez Pana Korzeniewicza, pod inwestycję sportową oraz lapidarium wraz z ochroną drzew rosnących na terenie cmentarza. Niestety - z przyczyn nieznanych radnym - inwestycja nie postępuje. Oczywiście przytoczyłem argumenty Mavra, które mówią o sensie budowy lapidarium tam, gdzie układ grobów został zniekształcony. Pan Karut wspomniał o podobnym miejscu, które wraz z harcerzami ZHR doprowadził do porządku w Puszczy Bukowej i poprosił o wniosek od naszej "struktury" w przedmiotowej sprawie, nie wykluczając z ramienia miasta podjęcia ponownych rozmów z dzierżawcą terenu. Do mojej polemiki z radnym Karutem włączył się przewodniczący RO Bukowe-Klęskowo, Pan Jerzy Lasak. Zaproponował, aby - skoro dzierżawca nie podjął ŻADNYCH działań w kierunku uporządkowania terenu, a powstała nasza MOCNA inicjatywa - udać się do Wydziału Urbanistyki i zorientować się jaki jest faktyczny stan prawny, aby nasz pomysł wcielić w życie. Radny Karut przychylił się do propozycji i myślę, że możemy liczyć na jego charyzmę. Kto go zna, ten wie o czym mówię Chichot. Wspomniałem następnie, że chciałbym, aby prace porządkowe poszły równolegle z pewnego rodzaju edukacją młodzieży. Zaproponowałem to, o czym rozmawialiśmy w gronie redakcyjnym, czyli zorganizowanie spotkania z udziałem grona pedagogicznego i uczniów okolicznych szkół, Rady Osiedla, Policji, Straży Miejskiej, proboszcza Parafii św. Stanisława, środowiska ewangelickiego. Pomysł został owacyjnie przyjęty, szczególnie przez Panią Dyrektor Pijankę (SP 59) oraz Pana Karuta, który chciałby, aby to miejsce stało się elementem ścieżki edukacyjnej, biegnącej przez Puszczę Bukową, od Szwedzkiego Młyna, przez Głaz Grońskiego, aż po lapidarium przy ul. Smutnej. Przy okazji podziękowałem w ciepłych słowach Panom ze Straży Miejskiej, którzy podczas naszej akcji zachowali się naprawdę super! Pan Komendant dostał gromkie brawa Duży uśmiech Zaprosiłem wszystkich chętnych, do czynnego udziału w porządkach przy Smutnej w dniu 19 kwietnia (jak już wiemy, termin się przesunie o tydzień, czyli na 26 kwietnia) oraz zaglądania na Portal, gdzie pojawiają się bieżące informacje. Do głosu udało się wreszcie dojść Pani Teresie Kalinie, która przypomniała, że próby sprzątania cmentarza były już podejmowane przez nauczycieli i uczniów SP 59, a także wspomniała o jeszcze jednym cmentarzu - w Kijewie, niedaleko skrzyżowania ul. Niedźwiedziej z ul. Zwierzyniecką. Jako ostatni zabrał głos wiceprzewodniczący RO - Pan Piotr Błażejewski. Powiedział o wspólnej inicjatywie jego oraz księdza proboszcza Józefa Filipka. Tym pomysłem jest miejsce pamięci ofiar wojen XX wieku, które ma powstać obok kościoła przy ul. Kolorowych Domów, na terenie dawnej rezydencji Dohrnów. Jednym z elementów tego "obiektu małej architektury" ma być zachowany fragment pomnika pamięci żołnierzy niemieckich poległych w czasie I wojny światowej, pochodzących z tych okolic. Pomnik ten stał na skrzyżowaniu Finkenwalderstrasse (ul. Pszenna), Langestrasse (ul. Chłopska), Bahnhofstrasse (ul. Handlowa) i Rosengartenerstrasse (ul. Dąbska) pod rosnącym do dziś dębem. Cała uroczystość odsłonięcia tego miejsca jest zaplanowana na 26 kwietnia, a więc wypadnie w dniu, kiedy zaplanowaliśmy dalszy ciąg porządków przy ul. Smutnej. Na samo zakończenie podkreśliłem znaczenie stałej opieki terenu cmentarza przez ZUK, do czego potrzebne jest zlecenie ze strony miasta i jeszcze raz zaprosiłem wszystkich chętnych do pomocy.

Ze strony uczestników padła prośba, aby akcje tego typu były lepiej nagłaśniane. Już po spotkaniu Pan Piotr Błażejewski poprosił, abyśmy wykonali coś na kształt pojedynczego plakatu rozmiaru A2, na którym uwiecznione zostałyby efekty akcji wraz z krótką informacją, kto jest inicjatorem akcji. Plakat ma zawisnąć w gablocie Rady Osiedlowej, naprzeciwko plebanii kościoła pw. św. Stanisława BM, przy ul. Kolorowych Domów. Z Panem Jerzym Lasakiem jestem wstępnie umówiony na wizytę w Urzędzie Miejskim, w celu ustalenia faktycznego stanu prawnego gruntu, na którym znajduje się cmentarz.

Dziękuję Swaq za pomoc i zarejestrowanie dyskusji  Uśmiech

- - - - -
Fitek
Administrator

« Odpowiedz #144 : 11 Kwiecień 2008, 22:38:28 »

Widzę, że tym rejonem już się nie muszę martwić. Zawsze marzyłem, żeby każda dzielnica miała swojego przedstawiciela. Brawo Bartku - tak dalej. Ścieżka ekologiczna (Młyn Prochowy - Smutna) to pomysł z poprzedniego spotkania radnych, na których byłem. Tak dalej. Ja ze swojej strony mogę teraz pomóc tylko słowem. Rodzi się powolutku temat 750-lecie nadania praw miejskich miastu Altdamm (Dąbie), czyli ścieżka dydaktyczna na wzór czerwonej linii Szczecina i może (i tu jest rewelacja) - żółty Mercedes (w barwach szczecińskiej komunikacji) rocznik 1927. Przepraszam za odstępstwo od tematu. 

mavr
*

« Odpowiedz #145 : 11 Kwiecień 2008, 22:45:23 »

Dzięki wielkie dla Swaq i Mili za reprezentowanie słusznej sprawy. Wniosków wypływa kilka, ale to już w innym miejscu.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
V-12
*

« Odpowiedz #146 : 11 Kwiecień 2008, 23:07:29 »

No ja niestety nie dojechałem na to spotkanie z radnymi z przyczyn osobistych i widzę, że mnie sporo ominęło. No trudno, będzie jeszcze okazja. Dzięki Mila, kawał dobrej roboty odwaliłeś! :)

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #147 : 12 Kwiecień 2008, 00:51:32 »

Ręce same biją brawa,
że cmentarna nasza sprawa
znów do przodu się ruszyła,
bo na 'forum' wystąpiła
dwójka zuchów.
                     A na czele
Mila, który streścił cele
akcji naszej,obok mając
SwaQ, co dzielnie pomagając,
rękę swoją przyłożyła,
by Idea zwyciężyła !

<brawo>

V-12
*

« Odpowiedz #148 : 12 Kwiecień 2008, 11:15:59 »

Heh, a ja miałem dzisiaj sen. Sprzątaliśmy teren cmentarza, ale wyglądał on inaczej niż w oryginale. No i leżała jedna płyta pozioma, którą lekko podniosłem i okazalo się, że na drugiej stronie są napisy :D Zawołałem chłopaków, no i podnieśliśmy ją całą i okazało się, że to jakiś profesor tam był pochowany, wg tych napisów. Hehehe, ale sen :)

Mila
Moderator

« Odpowiedz #149 : 12 Kwiecień 2008, 11:20:27 »

Heh, a ja miałem dzisiaj sen. Sprzątaliśmy teren cmentarza, ale wyglądał on inaczej niż w oryginale. No i leżała jedna płyta pozioma, którą lekko podniosłem i okazalo się, że na drugiej stronie są napisy Chichot Zawołałem chłopaków, no i podnieśliśmy ją całą i okazało się, że to jakiś profesor tam był pochowany, wg tych napisów. Hehehe, ale sen Uśmiech

Niechaj proroczym się stanie  Duży uśmiech

- - - - -
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!