Jedyny Portal Prawobrzeza
14 Listopad 2019, 22:01:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cmentarz ul. Smutna  (Przeczytany 122710 razy)
Mariusz
*

Szczecin-Płonia/UK-Gainsborough Lincolnshire

« Odpowiedz #30 : 21 Marzec 2008, 20:30:31 »

Coś w kwietniu, ale niech Tomek tu się ustosunkuje.
Fitek
Administrator

« Odpowiedz #31 : 21 Marzec 2008, 21:13:04 »

Jutro wszystko się wyjaśni Uśmiech

Mariusz
*

Szczecin-Płonia/UK-Gainsborough Lincolnshire

« Odpowiedz #32 : 22 Marzec 2008, 17:29:48 »

No i wiadomo wszystko, aby pogoda tylko była w miarę i możemy działać,
Trzeba pomyśleć nad sprzętem (łopata, grabie,worki), w sumie to mam kłopot, bo w autobusie to mały problem z tym "tatałatajstwem" jechać, może jakiś transport uda się skołować.
Gambit
*

"I`ve decided to take my work back underground"

« Odpowiedz #33 : 22 Marzec 2008, 19:21:49 »

Witam. Ja z mojego doświadczenia ze sprzątania cmentarza Franzhausen wiem, że dobrze jest rozpocząć prace skoro świt. Na tamten cmentarz zeszło nam kilka weekendów zanim nabrał jakiejkolwiek "formy wizualnej".

Dobrze byłoby także, aby jedna osoba była odpowiedzialna, za dokumentacje fotograficzną i plany, żeby później nikt nie miał podstaw do gadania, że ten nagrobek leżał gdzie indziej itp. Zresztą czasem bywa tak, że płytę trzeba przesunąć, więc dobrze udokumentować stan pierwotny.

No i mimo, iż cmentarz ten nie jest wpisany w rejestr zabytków, urząd konserwatorski na pewno byłby wdzięczny za informacje co się dzieje i kto za to odpowiada - my nie mieliśmy żadnych kłopotów z UK, nawet leśniczy na którego terenie leży Franzhausen poznaczył nam drzewka, których za jego zgodą użyliśmy do budowy ogrodzenia cmentarza. Miała jeszcze powstać tablica informacyjna ale już pary w gwizdku zabrakło, grupa się rozsypała. A szkoda...

Jednak koniec akcji był pozytywny, w finałowym sprzątaniu udział wzięła młodzież z gimnazjum w Wielgowie, zaproszono mieszkańców Osady Stary Szlak na uroczystość ponownego poświęcenia mogił, którego dokonał duchowny ewangelicki.

W przypadku cmentarza przy Smutnej kłopot leży w lokalizacji. Lokalni traktują go jak "pub". Może i tak go nazywają... Największy problem nie będzie z posprzątaniem go, tylko w późniejszym utrzymaniu wywalczonego stanu. Niemniej jestem 100% za akcją.
Mila
Moderator

« Odpowiedz #34 : 22 Marzec 2008, 20:06:00 »

Byliśmy dziś ze Slazmim i Mavrem na "Ground Zero" i ... przyznałem Mavrowi rację - tam jest niesamowity chlew. To będzie praca na parę ładnych tygodni, ale już ruszyło, więc nie zatrzymujmy machiny.
Sobota, g.9:00. Rękawice i grube podeszwy niezbędne, bo tam jest niemalże mozaika z tłuczonego szkła... DO BOJU!

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #35 : 22 Marzec 2008, 20:24:31 »

Byliśmy dziś ze Slazmim i Mavrem na "Ground Zero" i ... przyznałem Mavrowi rację - tam jest niesamowity chlew.
Wrażenia są dużo gorsze, niż nawet nazwa ulicy przy której się znajduje.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #36 : 22 Marzec 2008, 20:45:25 »

Byliśmy dziś ze Slazmim i Mavrem na "Ground Zero" i ... przyznałem Mavrowi rację - tam jest niesamowity chlew.
Wrażenia są dużo gorsze, niż nawet nazwa ulicy przy której się znajduje.
Pracy do wykonania tam rzeczywiście ogrom... Ale machina ruszyła...
(...)więc nie zatrzymujmy machiny.
Aygon
Redakcja

« Odpowiedz #37 : 23 Marzec 2008, 05:02:44 »

Tam to najlepiej było by mieć pozwolenie na wycięcie cześci krzaków, bo to pod ich osłoną tak dobrze się czuje tamtejsze menelstwo. No i zainteresować pobliską szkołę, to może po posprzątaniu i oni się trochę nim zajmą.
Gambit
*

« Odpowiedz #38 : 23 Marzec 2008, 10:00:22 »

Na primier w ramach akcji "Uczniowie Adoptują Zabytki".
V-12
*

« Odpowiedz #39 : 23 Marzec 2008, 19:23:01 »

Ja naturalnie dopisuję się do tej akcji. Czekam oczywiście na potwierdzenie terminu i godziny oraz inne dodatkowe wskazówki. Czarne worki 120l na śmieci mam. Są dość wytrzymałe, ale na potłuczone szkło się nie nadają.

Jest jeszcze jeden problem, o którym nikt tutaj z was nie wspominał - co zrobimy z tą górą śmieci, którą zbierzemy? Myślę, że będzie spokojnie tego kilka worów. Zostawiając je ryzykujemy poważnie, że ktoś je rozwali i nasza praca pójdzie po części na marne (sam tego doświadczałem wiele razy wykonując tą pracę w przeszłości).

Także o samym fakcie naszej inicjatywy, warto by ktoś ważniejszy się dowiedział. Może wówczas, ktoś na poważnie zainteresuje się tym terenem.

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
matlak
Podziemne Prawobrzeze
*

« Odpowiedz #40 : 23 Marzec 2008, 20:02:14 »

Ja też pomogę, odpocznę trochę od wykrywacza, wreszcie Mrugnięcie A i miło będzie Was wreszcie poznać...mój nr telefonu 515152895, dajcie znać jak będziecie potrzebowali pomocy.

..szturm tankietek TKS na radzieckie smoki T-34..
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #41 : 23 Marzec 2008, 20:51:12 »

Ja również jestem chętna, co przydatnego znajdę w domu to wezmę i także czekam na oficjalne potwierdzenie dnia i godziny. Mogę wziąć aparat, żeby nasze działania udokumentować .
Dziś poszłam tam na spacer poobiedni, wielki syf, mam nadzieję, że więcej takiego widoku już nie będzie.

"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób"
Gambit
*

« Odpowiedz #42 : 25 Marzec 2008, 00:39:09 »

Hehe - myślałem, że już mi to konto usunęli - a tu zonk! Cmentarz przy ul. Smutnej był pierwszym i niestety ostatnim jaki opisałem na swojej stronce, jednak stronka nie wytrzymała ciężaru, jakim jest wybór między działaniem a opisywaniem. O CMS`ach wtedy jeszcze nie było za bardzo słychać. http://www.sutg.friko.pl/cmen_kleskowo.htm. Niestety fotki gdzieś wcięło na serwerze... Smutny
mavr
*

« Odpowiedz #43 : 25 Marzec 2008, 08:31:23 »

Zatem do rzeczy- sobota (29.03 br), g. 9.00, ul. Smutna rozpoczynamy akcję sprzątania terenu cmentarza.
Wszyscy chętni są mile widziani.
Oczywiście, jeśli ktoś przyjdzie później, to też nie będzie problemu Uśmiech
Niezbędny będzie wygodny ubiór i buty na grubej podeszwie oraz worki na śmieci. Jeśli ktoś ma, to także grabie.
Ja ze swojej strony będę miał rękawice gumowe dla wszystkich i trochę bardziej specjalistycznego sprzętu.
Do zobaczenia.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
V-12
*

« Odpowiedz #44 : 25 Marzec 2008, 22:32:10 »

Myślę, że jeżeli rano by się zdarzyło, że pogoda jest do bani, pada ulewny deszcz, to przesuniemy akcję na inny dzień?

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!