Jedyny Portal Prawobrzeza
15 Wrzesień 2019, 07:48:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: [1] 2 3 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cmentarz ul. Smutna  (Przeczytany 120365 razy)
mavr
*

« : 11 Marzec 2008, 11:19:15 »

Sprawa która męczy mnie od dłuższego czasu. W konkurencji p.t. Najbardziej zasyfiony cmentarz na Prawobrzeżu - absolutny i bezapelacyjny nr 1. Na razie przeprowadziłem rozmowę z przewodniczącym Rady Osiedla zobaczymy...

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
Mila
Moderator

« Odpowiedz #1 : 11 Marzec 2008, 11:30:41 »

Przerażający obraz... Ostatnie zdjęcie jakby z innego miejsca, trochę tonuje wewnętrzną "złość", ale tylko trochę.

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
V-12
*

« Odpowiedz #2 : 11 Marzec 2008, 13:08:41 »

Widzę po zdjęciach, że na tym cmentarzu można znaleźć prawie wszystko...

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Mariusz
*

Szczecin-Płonia/UK-Gainsborough Lincolnshire

« Odpowiedz #3 : 14 Marzec 2008, 17:27:42 »

Ja bym na władzę nie liczył... może sami coś posprzątamy, kiedyś już coś takiego to poniektórzy z nas robili.
Mila
Moderator

« Odpowiedz #4 : 14 Marzec 2008, 18:42:40 »

...może sami coś posprzątamy, kiedyś już coś takiego to poniektórzy z nas robili.
Ja jeszcze nie robiłem, więc chyba czas na ten pierwszy raz.

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
V-12
*

« Odpowiedz #5 : 14 Marzec 2008, 20:56:41 »

Ja bym na władzę nie liczył... może sami coś posprzątamy, kiedyś już coś takiego to poniektórzy z nas robili.

Tak.. tylko ile to nasze posprzątanie by dało? Ludzie znowu zaśmiecą...

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

mavr
*

« Odpowiedz #6 : 14 Marzec 2008, 21:08:58 »

Daj mi trochę czasu, jak nie da rady inaczej to się narobi syfu w mediach i zadziałamy.

Paweł czy ja Ci już wspominałem, że Twój optymizm mnie powala? Duży uśmiech

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #7 : 14 Marzec 2008, 21:30:00 »

Daj mi trochę czasu, jak nie da rady inaczej to się narobi syfu w mediach i zadziałamy.

Paweł czy ja Ci już wspominałem, że Twój optymizm mnie powala? Duży uśmiech

Mnie też... Duży uśmiech
Mila
Moderator

« Odpowiedz #8 : 14 Marzec 2008, 21:33:47 »

...się narobi syfu w mediach i zadziałamy.
Ponieważ w przyrodzie nic nie ginie, to może warto spróbować przenieść ten syf z cmentarza do mediów i tam zostawić?  Mrugnięcie

- - - - -
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #9 : 14 Marzec 2008, 22:23:00 »

Zaglądam tam od paru dobrych lat, bo mam parę kroków i jest coraz gorzej, nawet część ludzi nie wie, że to były cmentarz. Kiedyś zaczęłam zbierać puszki i butelki, ale po paru dniach znów to samo, osiedlowe pijaczki urządziły sobie tu melinę i już :/

"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób"
V-12
*

« Odpowiedz #10 : 14 Marzec 2008, 23:10:53 »

Hehe, no widzicie jak anubiska podsumowała temat, a czepiacie się mojego "optymizmu" :). Znam realia takich projektów, ponieważ pracowałem przez blisko rok w zieleni miejskiej i sprzątałem tereny po byłych cmentarzach i lapidariach kilkaset razy. Jest to niewdzięczna robota, w zasadzie niekończąca się. O ile ja sprzątałem oficjalne tereny zielone, to cmentarz przy ul. Smutnej jak widać jest terenem zapomnianym. Tutaj trzeba by było zadziałać najpierw u władz czy nie wiem kogo... Teren musiałby być oficjalnie zagospodarowany przez np. ZUK. Ale to też nie pomoże. Postawienie śmietników tylko połowicznie zredukuje problem. Mentalności ludzkiej też nie zmienimy. Ludzie dalej będą śmiecić. Niestety ;/

Chciałbym widzieć wszystko optymistycznie, no ale nie jest tak łatwo. Jestem bardziej realistą :). Ale jak najbardziej popieram cały szlachetny projekt!

Mariusz
*

Szczecin-Płonia/UK-Gainsborough Lincolnshire

« Odpowiedz #11 : 15 Marzec 2008, 09:11:28 »

To że ludzie śmiecą, to ja się z tym liczę, nawet jeśli tam porządek miałby trwać tydzień to i tak zawsze warto, bo ze 100 ludzi którzy tam zostawiają syf, może 10-15 odpuści, a to i tak już sukces. A to że, mentalność jest taka, trudno. Na polskich cmentarzach też trafiają się wandale, "gównażeria" i inne typki, co nie znaczy, że trzeba siedzieć w domu i nic nie robić, bo tym sposobem nic nie będzie istnieć, chyba że na starych zdjęciach.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #12 : 15 Marzec 2008, 20:43:30 »

Podejście Mariusza uważam za słuszne i jedyne do zastosowania. To, że ktoś śmieci, wcale nie znaczy, że nie należy sprzątać. Uczyć pozytywistycznie od podstaw (może następne pokolenie się nauczy) i pokazywać jak być powinno.
Paweł, Ty nie jesteś realistą (przynajmniej nie w tym temacie), ale pesymistą i to w tym przypadku skrajnym. Szkoda, bo jesteś młodym człowiekiem, wszystko przed Tobą, a podejście masz takie, jakby nic nigdy się nie opłacało (chociaż w ostatnim zdaniu Twego postu widzę promyk nadziei).
Głowa do góry i bierz się z życiem za bary.
Fitek
Administrator

« Odpowiedz #13 : 16 Marzec 2008, 00:22:07 »

Podejście Mariusza uważam za słuszne i jedyne do zastosowania. To, że ktoś śmieci, wcale nie znaczy, że nie należy sprzątać. Uczyć pozytywistycznie od podstaw (może następne pokolenie się nauczy) i pokazywać jak być powinno.
Paweł, Ty nie jesteś realistą (przynajmniej nie w tym temacie), ale pesymistą i to w tym przypadku skrajnym. Szkoda, bo jesteś młodym człowiekiem, wszystko przed Tobą, a podejście masz takie, jakby nic nigdy się nie opłacało (chociaż w ostatnim zdaniu Twego postu widzę promyk nadziei).
Głowa do góry i bierz się z życiem za bary.

Wiecie częściowo, przyznam rację Pawłowi, można to sprzątać i sprzątać. Tu potrzebny jest dobry Gospodarz. Kłania się Stowarzyszenie Miłośników Klęskowa. Jak będzie zarządca, to może (zgodnie z moim zamysłem, powstanie tu Lapidarium, takie jak na Ul. Ostowej.) I tak będzie lepiej, nie sprzątać i sprzątać.

Mila
Moderator

« Odpowiedz #14 : 20 Marzec 2008, 06:45:34 »

Chciałbym osobiście, żeby TEN wątek utrzymywał się w czołówce na forum. Takie miejsca - póki są - POWINNY być odnawiane, odbudowywane, przywracane w maksymalnym stopniu do porządku! Czy Lapidarium w Jezierzycach było przez cały czas takie zadbane i wysprzątane? A Podjuchy?
Jeżeli już kamień został wzruszony, to niech wywoła lawinę! Zanim zieleń nam się rozbucha na wiosnę, trzeba wybrać się tam na wycieczkę i zrobić mały rekonesans.

... Postawienie śmietników tylko połowicznie zredukuje problem...
Paweł! Tu akurat się z Tobą nie mogę zgodzić. Trzymając się Twoich słów, to nie będzie połowicze pozbycie się problemu, ale w połowie będziemy mieć ten problem rozwiązany! Szukajmy rozwiązań a nie problemów!

...Chciałbym widzieć wszystko optymistycznie, no ale nie jest tak łatwo...
A ja widzę sprawę optymistycznie i myślę raczej, że wcale nie jest tak trudno!

... zaczęłam zbierać puszki i butelki, ale po paru dniach znów to samo, osiedlowe pijaczki urządziły sobie tu melinę i już :/
No tak, ale byłaś pewnie jedyną, która się do tego wzięła Anubisko, a "duży" może więcej! Ten teren jest blisko ważnej ulicy. Gdyby go oczyścić z "dżungli" zarośli, zyskałby na przejrzystości, byłby bardziej widoczny i może wówczas przestałby być "areną spotkań towarzyskich".

... może sami coś posprzątamy, kiedyś już coś takiego to poniektórzy z nas robili.
Mariusz, jeżeli Twoja propozycja jest nadal aktualna, to ja się przyłączam i proponuję zaplanować wypad połączony z "wizją lokalną". Czy ktoś ma coś przeciwko?

...nawet jeśli tam porządek miałby trwać tydzień to i tak zawsze warto, bo ze 100 ludzi którzy tam zostawiają syf, może 10-15 odpuści, a to i tak już sukces...
Ja się trzymam powyższych słów Mariusza. Jedźmy dalej z tematem!

- - - - -
Strony: [1] 2 3 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!