Jedyny Portal Prawobrzeza
21 Październik 2019, 04:50:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cmentarz ul. Smutna  (Przeczytany 122228 razy)
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #45 : 25 Marzec 2008, 22:37:34 »

Myślę, że jeżeli rano by się zdarzyło, że pogoda jest do bani, pada ulewny deszcz, to przesuniemy akcję na inny dzień?
Sprawa jest chyba oczywista, ale dopiero w piątek możemy mieć tak naprawdę więcej wiedzy i... wtedy podejmiemy ostateczną decyzję (oczywiście tylko w przypadku, gdyby była negatywna w stosunku do dotychczasowych ustaleń...).
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #46 : 26 Marzec 2008, 16:12:42 »

Wpadłam jeszcze na taki pomysł:

Klik

"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób"
V-12
*

« Odpowiedz #47 : 26 Marzec 2008, 16:43:43 »

Dobry pomysł :) Rozbawił mnie text "alkoholowych rekwizytów" :))
Ale jeżeli opady śniegu utrzymają się do soboty, to niestety będziemy musieli przesunąć całą akcję...

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
mavr
*

« Odpowiedz #48 : 26 Marzec 2008, 16:53:52 »

Świetny pomysł Uśmiech

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #49 : 26 Marzec 2008, 17:00:57 »

Dzięki Uśmiech Właśnie będę kontaktować się z reporterką z MM , która się zainteresowała tematem i mam nadzieję, że wszystkie nasze działania zakończą się pełnym sukcesem.

Fitek
Administrator

« Odpowiedz #50 : 26 Marzec 2008, 23:06:05 »

Dzięki Uśmiech Właśnie będę kontaktować się z reporterką z MM , która się zainteresowała tematem i mam nadzieję, że wszystkie nasze działania zakończą się pełnym sukcesem.

Podoba mi się takie nastawienie. Męcz Anię i jeszcze Małgosie. Plus jeden taki Reporter i dziewczyny zamiast wolnego w sobotę przyjdą pomagać sprzątać Duży uśmiech Duży uśmiech

Mila
Moderator

« Odpowiedz #51 : 27 Marzec 2008, 09:13:35 »

Proponuję jednak poszukać w szafach kurtek przeciwdeszczowych. Prognozy pogody chyba nie są zbyt sprzyjające. Ale jak to pisał Slazmi, do końca nie będzie wiadomo co z pogodą. Może być tak, że będzie duże zachmurzenie, a nie spadnie ani kropla.

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
Mila
Moderator

« Odpowiedz #52 : 27 Marzec 2008, 11:17:29 »

A dla wszystkich chętnych i chcących wiedzieć: GDZIE? - mapka w załączeniu.

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
78marcin
*

« Odpowiedz #53 : 27 Marzec 2008, 12:24:17 »

Jestem dziennikarzem „Kuriera Szczecińskiego” i chętnie napiszę info o akcji zainicjowanej przez portal.
Jak przeczytałem na forum jej celem jest posprzątanie terenu, na którym znajduje się nieczynny poniemiecki cmentarz ewangelicki.

Potrzebuję tylko dokładnych informacji. [jeszcze dzisiaj - Kurier wychodzi piątek - niedziela]

mój mail:marcin.jeziorny@kurier.szczecin.pl

ps. Kurier Szczeciński 2007/11/05 fragment mojego artykułu_

- Teren przy ul. Smutnej o powierzchni 14 000 m kw. w listopadzie 2006 r. został wydzierżawiony na 15 lat, z przeznaczeniem na cele sportowo-rekreacyjne. W skład tego terenu wchodzi były niemiecki cmentarz - mówi Sebastian Wypych z biura prasowego Urzędu Miasta. - Zgodnie jednak z decyzją o warunkach zabudowy, inwestor lokalizując tam swoją inwestycję zobowiązany jest wyłączyć teren cmentarza z planów inwestycyjnych i zagospodarować go jako lapidarium: park z zachowaniem drzewostanu - dodaje.

- W przyszłym roku rozpocznę przy ul. Dąbskiej budowę kortów tenisowych o nawierzchni z mączki ceglanej - mówi Janusz Korzeniewicz, który po drugiej stronie ulicy, parę lat temu, zbudował cały kompleks sportowy dla miłośników tenisa ziemnego.(chodzi o SCT prz ul. Dąbskiej) - Oczywiście ewangelicki cmentarz przy Smutnej zastąpi lapidarium - deklaruje.

Mariusz
*

Szczecin-Płonia/UK-Gainsborough Lincolnshire

« Odpowiedz #54 : 27 Marzec 2008, 13:11:50 »

Ja ze swojej strony, właśnie próbuję zainteresować także Głos Szczeciński, zobaczymy, jestem po wstępnej rozmowie tel. z panią Moniką S. W każdym razie moja obecność w sobotę jest potwierdzona.
mavr
*

« Odpowiedz #55 : 27 Marzec 2008, 13:41:14 »

Lapidaria buduje się na terenach pocmentarnych, a teren na ul. Smutnej jest cmentarzem wyznaniowym (niezależnie od tego, że wygląda jak połączenie szamba z wysypiskiem śmieci). Różnica jest taka jak pomiędzy posiadaniem oryginału obrazu słynnego malarza a posiadaniem jego kopii.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
Mila
Moderator

« Odpowiedz #56 : 27 Marzec 2008, 13:46:45 »

Jestem dziennikarzem „Kuriera Szczecińskiego” i chętnie napiszę info o akcji zainicjowanej przez portal.
Jak przeczytałem na forum jej celem jest posprzątanie terenu, na którym znajduje się nieczynny poniemiecki cmentarz ewangelicki.

Potrzebuję tylko dokładnych informacji. [jeszcze dzisiaj - Kurier wychodzi piątek - niedziela]

mój mail:marcin.jeziorny@kurier.szczecin.pl

ps. Kurier Szczeciński 2007/11/05 fragment mojego artykułu_

- Teren przy ul. Smutnej o powierzchni 14 000 m kw. w listopadzie 2006 r. został wydzierżawiony na 15 lat, z przeznaczeniem na cele sportowo-rekreacyjne. W skład tego terenu wchodzi były niemiecki cmentarz - mówi Sebastian Wypych z biura prasowego Urzędu Miasta. - Zgodnie jednak z decyzją o warunkach zabudowy, inwestor lokalizując tam swoją inwestycję zobowiązany jest wyłączyć teren cmentarza z planów inwestycyjnych i zagospodarować go jako lapidarium: park z zachowaniem drzewostanu - dodaje.

- W przyszłym roku rozpocznę przy ul. Dąbskiej budowę kortów tenisowych o nawierzchni z mączki ceglanej - mówi Janusz Korzeniewicz, który po drugiej stronie ulicy, parę lat temu, zbudował cały kompleks sportowy dla miłośników tenisa ziemnego.(chodzi o SCT prz ul. Dąbskiej) - Oczywiście ewangelicki cmentarz przy Smutnej zastąpi lapidarium - deklaruje.
Panie Marcinie.
Celem akcji portalu Prawobrzeze.eu jest posprzątanie terenu, ale sprawa nie powinna mieć charakteru jednorazowego zrywu lecz uświadomienie mieszkańcom oraz władzom, że jest to teren cmentarza, a więc miejsca pamięci o zmarłych. Zastanawiająca jest tutaj zarówno decyzja o wydzierżawieniu terenu wraz z cmentarzem, jak i brak jakichkolwiek widocznych działań w kierunku jego uporządkowania, przez cały czas jaki upłynął od początku dzierżawy! Sama deklaracja: będzie lapidarium, niewiele mówi o konkretach.

Zdjęcia zrobione przez naszego redakcyjnego kolegę i zamieszczone na portalu nie dają pełnego obrazu i nie odzwierciedlają stanu w jakim teren się znajduje. Na odbywające się na cmentarzu "imprezy" i na "ludzi", którzy robią tam delikatnie mówiąc śmietnik, nikt nie może znaleźć siły. Dlatego chcemy dać przykład, że można wykazać dobrą wolę i doprowadzić do porządku miejsce pamięci. A potem dbać o właściwy wygląd samego cmentarza jak i jego otoczenia, choć to jest raczej w gestii miasta, jako właściciela terenu. Poprzedni ustrój państwowy dawał "ciche" przyzwolenie na bezczeszczenie takich miejsc, a w tej chwili zahacza to o przestępstwo.

Proszę sprecyzować jakie szczegółowe informacje są Panu niezbędne. Forum cały czas żyje, a redaktorzy są na bieżąco z tematem. Akcję - jak wiadomo - zaplanowaliśmy na sobotę 29 marca, na godz. 9:00. Pozostałe informacje odnośnie samej akcji również dostępne w portalowej dyskusji.

- - - - -
anubiska
*

Cmentarolog

« Odpowiedz #57 : 27 Marzec 2008, 13:57:59 »

Z mojej strony: fotoreporter z MM ma się w sobotę zjawić, informacje o samym cmentarzu zarówno jemu, jak i dziennikarzowi Kuriera przekazałam na podstawie Frankiewicza + fragment mapy Hokendorfu  z zaznaczonym cmentarzem, większej wiedzy nie posiadam...

Swaq
*

« Odpowiedz #58 : 27 Marzec 2008, 15:44:52 »

Mniejszość Niemiecka poinformowana. Nie obiecują, ale może przyjdą - na pewno są zainteresowani akcją i nami jako pasjonatami Szczecina.

i mail do GW:
"Dzień dobry,
w imieniu Portalu Miłośników Prawobrzeża chciałabym Państwa zaprosić (oraz zainteresować) akcją organizowaną przez nas.
Cmentarz przy ul. Smutnej (Klęskowo, między ul. Dąbską a Chłopską) jest starym cmentarzem, ze zniszczonymi nagrobkami, całkowicie zaniedbanym, zaśmieconym.
W sobotę 29. marca o godz. 9.00 chcemy zacząć sprzątać ten teren a celem jest też przypomnienie właścicielom (dzierżawcy) o należnym szacunku dla tego miejsca.

Więcej informacji na www.prawobrzeze.eu

a dokładnie:
http://www.prawobrzeze.eu/index.php?topic=430.0

Pozdrawiam, Anna ...
"

Keiner ist unnütz, er kann immer noch als schlechtes Beispiel dienen.
Mój blog: http://buchheide.blogspot.com
V-12
*

« Odpowiedz #59 : 27 Marzec 2008, 16:12:21 »

No, no, no. Pospolite Ruszenie się szykuje:)
Mila - świetny text, ale dla bezpieczeństwa wyślij go też na emaila panu redaktorowi, bo nie wiadomo, czy jeszcze tutaj dzisiaj zajrzy :)

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!