Jedyny Portal Prawobrzeza
02 Lipiec 2020, 13:41:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przegląd prasy: historia i najciekawsze wydarzenia na Prawobrzeżu  (Przeczytany 90355 razy)
Krzyś
*

« Odpowiedz #90 : 03 Luty 2009, 16:13:03 »

Dzisiaj w księgarni "Zamkowa" widziałem kilka "dzielnicowych " książek Pana Marka Łuczaka, m.in.: Finkenwalde, w cenie złociszów 50.
Wątek może nie ten ale informacja może się przydać.
kama
*

« Odpowiedz #91 : 05 Marzec 2009, 15:16:06 »

MOJE MIASTO-5 marca 2009-

kama
i06
Redakcja

« Odpowiedz #92 : 06 Marzec 2009, 13:35:43 »

Czasami wiedza ludzi piszących mnie osłabia !
V-12
*

« Odpowiedz #93 : 12 Marzec 2009, 19:46:12 »

I kolejna z "cudownych" decyzji naszych radnych. Artykuł z dzisiejszego MM.

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Czarny
*

« Odpowiedz #94 : 13 Marzec 2009, 07:06:44 »

Dla mnie ta decyzja jest może nie cudowna ale przynajmniej dobra. Wczoraj musiałem z dzieckiem już czwarty raz w tym roku jechać do szpitala na ul. Wojciecha a wolałbym do szpitala w Zdrojach.
V-12
*

« Odpowiedz #95 : 13 Marzec 2009, 11:11:44 »

Dla mnie ta decyzja jest może nie cudowna ale przynajmniej dobra. Wczoraj musiałem z dzieckiem już czwarty raz w tym roku jechać do szpitala na ul. Wojciecha a wolałbym do szpitala w Zdrojach.

Wg mnie szpitali powinno być kilka, a nie robienie z dwóch jednego, bo radni chcą jak zwykle w tym miejscu postawić jakieś centrum handlowe.

"Nie przekreślaj tych, którym nie udało się. Każdy ma prawo dostać szansę jeszcze raz." (Piotr Klatt)

http://www.riversedge.pl/ - Zapraszam na moją stronę z artykułami i galerią!
Czarny
*

« Odpowiedz #96 : 17 Marzec 2009, 07:59:14 »

Chcą nam zabrać betonowca
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,6385166,Postawmy_betonowiec_na_Lasztowni_.html
Mila
Moderator

« Odpowiedz #97 : 17 Marzec 2009, 08:11:11 »

Dobrze, że temat żyje, choć osobiście z trudem przychodzi mi uwierzyć, że wrak nie będzie nadal niszczał. Nawet w perspektywie pływających ogrodów.
Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby został w sensowny sposób odrestaurowany i "zakotwiczony" np w porcie.

- - - - -
Warto być przyzwoitym, ale się nie opłaca. Opłaca się być nieprzyzwoitym, ale nie warto (Władysław Bartoszewski)
Fitek
Administrator

« Odpowiedz #98 : 17 Marzec 2009, 15:07:21 »

To jest jakaś Fantazja, sam kadłub nie nadaje się do transportu, chyba że drogą lotniczą.  Mrugnięcie  Poważnie, potrzeba około 200 tyś złotych, żeby wrak nadawał się do podniesienia, a i tak nie wiadomo, czy przypadkiem nie rozpadnie się na dwie części, tak więc jestem spokojny o ww kadłub. (niedoszłe baseny - kąpieliska)

mavr
*

« Odpowiedz #99 : 17 Marzec 2009, 19:38:22 »

Tym bardziej kto miałby wykonać taką operację Co? PRO Co? bez żartów

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
Czarny
*

« Odpowiedz #100 : 18 Marzec 2009, 07:38:03 »

Zresztą pojawiły się też inne głosy. Ale to chyba dobrze, że ostatno nadano mu trochę rozgłosu.
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #101 : 19 Marzec 2009, 14:06:26 »

W ostatniej Panoramie 7 zostaliśmy wymienieni jako źródło informacji.
Artykuł "Ciekawe miejsca w Puszczy Bukowej - Ponikwa" na str. 16.
Krzyś
*

« Odpowiedz #102 : 19 Marzec 2009, 17:24:44 »

To takie "dwa w jednym". Ktoś kto dotrze do Ciurkadełka zobaczy Ponikwę, a kto dotrze do Ponikwy zobaczy Ciurkadełko.
Swaq
*

« Odpowiedz #103 : 07 Kwiecień 2009, 09:49:45 »

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090407/SZCZECIN/310785812
dodano: 7 kwietnia 2009, 6:00
tagi:śmiecipolicjapuszcza bukowastraż miejska
Niemiecki restaurator wyrzuca śmieci w Puszczy Bukowej
Marek Rudnicki

Całą wywrotkę niemieckich śmieci wysypano w rejonie dzielnicy Klęskowo. To tereny Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. Butelki, kartony po mleku, kwity, reklamówki, zużyte ręczniki papierowe, odpady. Straż Miejska nie znała sprawy. Policja wie o procederze, ale nie dostrzega problemu.

Te śmieci wyrzucono w parku krajobrazowym. Pochodzą z kawiarni w Berlinie. Policja twierdzi, że to nic takiego.

Niemieckie śmieci w Puszczy Bukowej
Najlepiej nie wiedzieć

- Dwa tygodnie temu polski przedsiębiorca nielegalnie pozbył się takiej samej ilości śmieci. On to zrobił na dzikim wysypisku koło hotelu Panorama w Szczecinie. Zareagowała Straż Miejska. Odnalazła sprawcę i podała go do Sądu Grodzkiego. Zdumiewa postawa gryfińskich policjantów. Nie wiadomo na jakiej podstawie opierają swoje przekonanie o nikłości problemu, braku naruszenia prawa i braku zagrożenia.
Nic mi na ten temat nie wiadomo - twierdzi Magdalena Gosk, naczelnik Wydziału Transgranicznego Przemieszczania Odpadów Głównego Inspektoratu Środowiska w Warszawie. - Leśnicy mi tego nie zgłosili.

Leśnicy nieoficjalnie zarzekają się, że takie zgłoszenie skierowali do Warszawy. Dowiedzieliśmy się też, że śmieci w Klęskowie pochodzą z jednej z kawiarni berlińskich. Wyrzucono ich około 5 m sześciennych. Pracownicy leśnictwa Gajka (niedaleko Gryfina) znaleźli wcześniej podobnych odpadów z tej samej berlińskiej kawiarni aż 9 m sześciennych. I to też nie koniec. W terenie granicznym od morza do Świecka odkryto już 11 wysypisk śmieci pochodzących z tej samej restauracji w Berlinie.

Szukamy bliższych informacji na policji, która uczestniczyła przy oględzinach śmieci w Klęskowie. Wiemy już więc, gdzie informacja o berlińskich śmieciach prawdopodobnie utknęła.

- Potwierdzam znalezienie przez leśników odpadów niemieckich, ale jest to jedyne takie znalezisko - twierdzi sierżant Michał Kubiak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. - Nie ma mowy o zagrożeniu dla środowiska. Nie ma więc podstaw, by uruchamiać współpracę międzynarodową.

- Gdybyśmy posiadali informację, do kogo należą śmieci, moglibyśmy powiadomić o tym odpowiedni urząd w Niemczech i starać się, by je zabrali - mówi naczelnik Magdalena Gosk. - Choć nie jest łatwo namówić Niemców, by je sobie zabrali. Dwa, trzy lata temu po odnalezieniu kilkuset ton śmieci w Krzemlinie koło Pyrzyc długo trwały pertraktacje ze stroną niemiecką, by powróciły one do nich.

Póki co, leśnicy sami zlikwidowali składowisko.

- Na koszt leśnictwa zgarnęliśmy je i wywieźli całą przyczepę na składowisko - mówi leśnik Sławomir Prusiński.

Keiner ist unnütz, er kann immer noch als schlechtes Beispiel dienen.
Mój blog: http://buchheide.blogspot.com
gryf127
*

« Odpowiedz #104 : 07 Kwiecień 2009, 11:53:30 »

Ordnung jest ale gdzie indziej  Złość 
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 18   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!