Jedyny Portal Prawobrzeza
15 Wrzesień 2019, 08:09:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Witamy w Portalu Prawobrzeża Szczecina i zapraszamy do rejestracji. Jako zarejestrowany i zalogowany użytkownik możesz znacznie więcej.

Strona główna   Forum   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja   *
Galeria
Zegar Prawobrzeża
Historie Prawobrzeża
Różne oblicza Cap Delbrück wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część I) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część II) wysłane przez Fitek
Klęskowo - Hökendorf (Część III) wysłane przez Fitek
Ratusz w Altdamm (Dąbiu) wysłane przez Fitek
Nazewnictwo Puszczy Bukowej i jej najbliższych okolic cz. 1 wysłane przez Fitek
Historyczny most niszczeje wysłane przez Fitek
Historia poczty w Dąbiu do 1945 roku wysłane przez Fitek
Garnizony Prawobrzeża- zarys historii wysłane przez Fitek
DOL Kliniska - lotnictwo wojskowe na Prawobrzeżu wysłane przez Fitek
Nalot na Załom (Arnimswalde) 11 kwietnia 1944 roku wysłane przez Fitek
Prawobrzeże w XIII wieku - Cedelin wysłane przez Fitek
Historia Fabryki Kabli „Załom” (obecnie Tele-Fonika Kable oddział Szczecin) wysłane przez Fitek
Zajezdnia Autobusowa „ Dąbie” na ulicy Struga wysłane przez Fitek
Wspomnienia z tragicznych czasów wysłane przez Fitek
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna wysłane przez Portal
Pomnik Pamięci Ofiar Wojen XX Wieku wysłane przez Fitek
Życie Załomia Rok XIV nr 22/23 1-31 grudnia 1987 - Nasi zasłużeni wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część II wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część I) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część II) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część III) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IV) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część V) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VI) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część VIII) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część IX) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część X) wysłane przez Portal
Wspomnienia komendanta wojennego m. Stary Dąb V - IX 1945 (część XI) wysłane przez Portal
Historia i opowieści z Jezierzyc – Niezapomniana Ojczyzna część III wysłane przez Swaq
Historia groty i parku Töpffera. wysłane przez Fitek
CZAS PIONIERÓW wysłane przez slazmi
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Betonowiec - Ulrich Finsterwalder  (Przeczytany 42133 razy)
Perca f.
*

« Odpowiedz #90 : 12 Wrzesień 2012, 17:55:08 »

Ja pierwszy raz  przy betonowcu byłem z dziesięć lat temu.  Uśmiech

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s........e umierali za swoją"

Generał George Smith Patton
kaber
*

kaberki - miłośnicy lokalnej historii i ekologii:)

« Odpowiedz #91 : 12 Wrzesień 2012, 19:58:23 »

Nie róbcie wiochy! Jak już koniecznie chcecie napis umieszczać na statku, to zróbcie to porządnie, albo wcale nie róbcie. Napis trwały umieszczony z obu stron dziobu statku i na rufie, wraz z portem macierzystym, najlepiej za pomocą wypukłych trwałych liter. Nie smarujcie zabytku zwykłymi bohomazami!!!
W końcu ktoś tutaj, kto ma taki sam pogląd na tą sprawę, jak ja! Uśmiech

Rozumie że te parę tysięcy w/w przekażą na ten cel Co??
Jeśli coś ma być odwalone, to lepiej nie robić tego wcale - przypuszczam, że kolega napisał to w takim kontekście.
Odwalone Co??
mam do koegi kilka pytań :
Ile razy byłeś na/koło betonowca ?
Czy widziałeś nasz napis z bliska ?
Czy wiesz od kiedy betonowiec  jest nie tylko "betonowcem " ale ma nazwe?
Ile osób wie/wiedziało o tej atakcji jeziora i prawobrzeża Szczecina przed napisem ?

Sorry ale test "zafajdany betonowiec" mnie rusza- szczególnie wtedy jak ktoś nie widział jak to było zrobione .
Chętnie służę pomocą w instalacji tablicy pamiątkowej , a nawet nazwy z jakiegoś materiału .
(tylko jak długo Ona -nazwa i tablica się uchowa - złodzieje)
Oczywiście, że odwalone. Jeszcze teraz powiedz, że było to zrobione profesjonalnie i z jakąkolwiek odrobiną estetyzmu. Na i przy betonowcu byłem raz i w zupełności mi to wystarcza, żeby to akurat stwierdzić. Kolejna odpowiedź - widziałem ten napis z bliska - i ciągle podtrzymuję swoje zdanie. Nie wiem od kiedy betonowiec nie jest betonowcem. Mieszkam w Szczecinie od 4 lat i od 4 lat jest on dla mnie Ulrichem Finsterwalderem. I odpowiedź na ostatnie pytanie - kto chciał, to wiedział. Rozumiem, że atrakcje okolicy rozsławia się poprzez dokonywanie aktów wandalizmu? Weź puszkę farby i przy Bat. Chłopskich 61 napisz komuś na bramie WILLA GRUENEBERGA. Wtedy wszyscy się dowiedzą, która to rudera jest tym "zabytkiem".

"Nic, naprawdę nic nie jest warte życia oprócz miłości." D. Bonhoeffer
mavr
*

« Odpowiedz #92 : 12 Wrzesień 2012, 20:50:16 »

Wez i zrób lepiej. Kłapać łatwo, pracować trudniej.
Nie podoba się, to zasponsoruj ze swoich tablice za 3500 + vat, będzie estetycznie.
Z wandalizmem to trochę się miarkuj, bo skoro to wandalizm to poinformuj prokuraturę.
I mniej pyskowania, a więcej merytoryki.
Napisałeś swoje zdanie i ok, od tego jest forum. Ale zajmowanie się tematami sprzed kilku lat, traktuję jak zwykłe "polackie" pieniactwo.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
Adameusz
*

« Odpowiedz #93 : 24 Grudzień 2012, 13:06:35 »

Proszę o uzasadnienie wykasowania mojego postu. Czy post był obraźliwy, wulgarny, czy po prostu nie prawomyślny? Napisałem odpowiedź na zadane mi pytania i wyraziłem moją osobistą opinię że zabytków nie należy dewastować partacko wykonanymi grafiti.
Zakładam że skoro nie otrzymałem ani słowa wyjaśnienia na PW to oznacza to błąd techniczny forum i postaram się jeszcze raz napisać posta bardziej dosadnie, trochę później.   
yaktra
*

Yaktra - włóczęga/ fotograf

« Odpowiedz #94 : 24 Grudzień 2012, 15:21:46 »

przy Bat. Chłopskich 61 napisz komuś na bramie WILLA GRUENEBERGA. Wtedy wszyscy się dowiedzą, która to rudera jest tym "zabytkiem".

Przesadziłeś kaber

" O świcie przestał sypać śnieg. Szeroką drogą przez gęsty sosnowy młodnik nikt przede mną nie szedł. Napisałem - nie szedł - i rozumiemy doskonale, że miałem na myśli człowieka. Ileż w tym zarozumiałości! Tak jakby w przyrodzie nic się poza człowiekiem nie liczyło..."

JAN EDWARD KUCHARSKI.
kaber
*

« Odpowiedz #95 : 24 Grudzień 2012, 15:41:33 »

Nie wydaje mi się.

Swaq
*

« Odpowiedz #96 : 24 Grudzień 2012, 19:54:39 »

Okoliczności świąt powinny wszystkich powstrzymać od tonu nienawiści, bezczelności. I o to proszę Amadeusza.
Pośrednio i Kabera. Admin.

Keiner ist unnütz, er kann immer noch als schlechtes Beispiel dienen.
Mój blog: http://buchheide.blogspot.com
i06
Redakcja

« Odpowiedz #97 : 06 Styczeń 2013, 21:13:05 »

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/56,34939,13151845,Marina_i_kawiarnia_na_betonowcu__Jest_taki_projekt.html
kaber
*

« Odpowiedz #98 : 06 Styczeń 2013, 22:36:22 »

Czy warto? Oczywiście, że warto... Wrak nie jest chyba zabytkiem w świetle prawa (ale nie jestem pewien - powtarzam NIE JESTEM PEWIEN... (żebym zaraz nie został zbombardowany)), ale jest zabytkiem sentymentalnym, kryje w sobie niezły kawał historii i w zasadzie każdy pomysł uratowania jej, wydaje się być dobrym Uśmiech

mavr
*

« Odpowiedz #99 : 06 Styczeń 2013, 23:20:04 »

Stety czy niestety, komercjalizacja obiektów zabytkowych (czy też raczej historycznych, bo to zabytek w sensie ustawy nie jest) jest w zasadzie jedyną drogą do zachowania substancji obiektów. Szczególnie że na jakiekolwiek fundusze na ochronę zabytków sensu stricto nie ma co liczyć.

Historia jest jedna. Nie dzieli się na polską i niemiecką. Głupcem jest ten kto sądzi, że historia jest czarno-biała.
Fitek
Administrator

« Odpowiedz #100 : 08 Luty 2013, 21:38:09 »

Fotka U.F. z 1944 roku.

Perca f.
*

« Odpowiedz #101 : 08 Luty 2013, 22:34:12 »

Łał, jeszcze na chodzie.

"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s........e umierali za swoją"

Generał George Smith Patton
tomeh
*

« Odpowiedz #102 : 04 Lipiec 2013, 20:47:52 »

Byłem na nim raz z Lubczyny rejsem, wrażenie fajne, ale atrakcja sama w sobie taka przeciętna - tyle że wystaje kadłub i to wszystko. Tam był pamiętam koncert też jakiś.

Portal open-youweb.com - informacje tematyczne.
kamikadze
*

« Odpowiedz #103 : 19 Listopad 2016, 16:45:10 »

Witam, jako że to mój pierwszy post, choć zarejestrowałem się dawno temu. Jak wielu z Was od lat zgłębiam tajemnicę tego wraku i (w sumie nie wiem jak to się stało) dopiero dzisiaj trafiłem na to zdjęcie z 1944 roku, jest super fajne ale... chyba przedmiotowy Urlich jest jeszcze w fazie budowy, o ile to jest ta jednostka. Urlich o którym słyszałem nie pasuje do tego zdjęcia, ani żadnego innego choć kadłub powyższej fotografii pasuje do wraku z Dąbia, ale... czy to w takim razie na pewno jest Urlich Finsterwalder? Ma ktoś inne zdjęcia lub informacje na jego temat? Gdzie osiadł na dnie pierwotnie? Kiedy zdemontowane zostały urządzenia, maszty i nadbudówka? Statek o nazwie Urlich Finsterwalder miał spory taki właśnie napis na burcie przy dziobie, mimo upływu lat powinien być widoczny, a nie jest (nie liczę domalowanego).
slazmi
Moderator

« Odpowiedz #104 : 19 Listopad 2016, 22:20:09 »

dopiero dzisiaj trafiłem na to zdjęcie z 1944 roku jest super fajne ale...

A o jakim zdjęciu mówisz?
Mógłbyś je zamieścić?
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc
Modyfikacja i przystosowanie przez rwpb i Fitek
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!