Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "dąbskie"
Altdamm,_Badeanstalt4.jpg
Altdamm. Strandpromenade 1378 viewsNad brzegiem jez. Dąbskiego.
Altdamm,_Gruss_aus~0.jpg
Grüß aus Altdamm1096 viewsPozdrowienia z Dąbia. Oprócz widoku dąbskiego ratusza, pomnika cesarza Wilhelma oraz kasyna wojskowego zobaczyć możemy szlak bojowy pomorskiej jednostki.
Altdamm-_Blick_aus_see.jpg
Altdamm. Blick aus See1911 viewsDąbie. Widok na miasto z Jeziora Dąbskiego.
Fh.jpg
Fh1283 viewsPołowa lat 20-tych. Widok ze wzgórza na Zdroje, na pierwszym planie widzimy zarośnięte dziś wzgórze zwane wówczas Kamelsberg'iem - większość widoków ogólnych dzielnicy była orientowana właśnie z tego wzniesienia. Uszczupliła je linia kolejowa. W dalszej perspektywie Dąbie i jez. Dąbskie.
indSAex.jpg
Obraz305 viewsObraz jest częścią dużo większej panoramy, którą jeden z pierwszych osiedleńców, świeżo powojennego Dębu Starego - czyli dzisiejszego Dąbia - pan Jan Jarzębski, otrzymał w rozliczeniu za wykonanie jakiejś usługi. Panorama, która wisiała podobno na plebani dąbskiego kościoła, była (wg przekazu) tak duża, że została podzielona na kilka czy kilkanaście części (nie wiem nic o przedsiębiorczości ówczesnych mieszkańców) i rozprowadzona za pieniądze - czyli po prostu rozprzedana.
Nadesłał PSZ.
normal_01_-_Hökendorf,_Hindenburg-Volksschule,_Rosengartener.jpg
Hökendorf. Rosengartener Straße. Hindenburg-Volksschule.1220 viewsDziś mniej więcej w tym samym miejscu stoi podstawówka przy Dąbskiej.
prezent.jpg
Hökendorf. Langestraße1963 viewsWidok na krzyżówkę ulic Pszennej (Finkenwalderstr.), Handlowej (Bahnhofstr.) i Dąbskiej (Rosengartener Str.) z chodnika biegnącego poniżej majątku rodziny Dohrn. Pomnik pochodzi z 1923r., a drzewo które obok niego rośnie możemy zobaczyć do dziś. Po prawej stronie wybudowano w latach 30' tych wiatę autobusową dla linii łączącej Hökendorf z końcowym przystankiem w okolicach lotniska gdzie istniała możliwość przesiadki w tramwaj linii "1" i dalej przez most Cłowy (Zollbrücke) na lewy brzeg Odry.
 
7 files on 1 page(s)