Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "książęcy"
14-Altdamm.jpg
Altdamm. Luftbild. Panorama 1930-1939 r.2765 viewsNa samym dole zdjęcia, widzimy zespół budynków, który mimo wojny przetrwał do dziś. Książęcy Dom Myśliwski, sale gimnastyczną i Szkołę Podstawową, niestety nie zachowała się cała zabudowa powyżej szkoły, było parę ładnych budynków, o tym mogę was zapewnić. Wieża którą widzimy na wprost to budynek straży pożarnej, wybudowanej na początku lat 30-tych. Obok na prawo widać bramę wjazdową zwieńczoną łukiem to wjazd do Schützenhaus "Elysium" lokalu z ogrodem, istniejącego od 1876 r. Ulica Otwocka nosiła wtedy nazwę Kuhstraße, napis nad wejściem brzmiał "Elysium Der Stadt Damm. F. Tessnow 1876" Na prawo od lokalu widać nowo powstałą ulicę Schwedenweg wraz z zabudową.
Buchheide,_Prinzeneiche.jpg
Buchheide, Prinzeneiche852 viewsRosnący do dziś "Dąb Książęcy". Do odwiedzenia w Puszczy Bukowej, w okolicy jez. Szmaragdowego.
Dąb_Książęcy.jpeg
Dąb Książęcy75 viewsDąb Książęcy
Nadesłał Bruce
Dąb_Książęcy_kolor.jpeg
Dąb Książęcy74 viewsDąb Książęcy
Nadesłał Bruce
F,_GF3.jpg
F, GF31059 viewsLitografia z około 1896 r. wydana przez wydawnictwo rodziny Susenbeth prezentująca charakterystyczne dla wsi Finkenwalde widoczki. W prawym górnym rogu widzimy Dąb Książęcy (Prinzen Eiche), dominujący widok to panorama wsi ujęta od strony wzgórz Finkenwalder Hőhe. W lewej części widokówki widzimy elementy krajobrazu Parku Toepffera - grotę, wspartą na łukach pagodę oraz niestniejącą niestety Cap Delbrück.
Prinenzeneiche.jpg
Prinenzeneiche919 viewsDąb Książęcy, rośnie do dziś w Puszczy Bukowej w pobliżu jez. Szmaragdowego.
Prinzeneiche,_Quelle.jpg
Prinzeneiche, Quelle2066 viewsLitografia Sanne'go z 1844 r.
 
7 files on 1 page(s)