Notice: Undefined offset: 8192 in /home/prawobrzeze/ftp/galeria/include/debugger.inc.php on line 112
Prawobrzeze.eu - Search results

Prawobrzeze.eu

Galeria Prawobrzeża


Home :: Login
Powrót do Portalu :: Album list :: Last uploads :: Last comments :: Most viewed :: Top rated :: My Favorites :: Search

Search results - "mühlenstraße"
01_-_Marienkirche.JPG
Altdamm. Kronmühlenstraße745 viewsDąbie. Ul. Weteranów. Ten widok pokazuje nam ulicę Weteranów, nad brzegiem rzeki płoni, Po drugiej stronie widać domy po prawej stronie nieistniejącej ulicy. Domy niestety też się nie zachowały. Po lewej stronie widać fragment mostu.
05_-_Hökendorf,_Konditorei_Knusperhaus,_Mühlenstraße.jpg
Hökendorf.Konditorei Knusperhaus1533 views
44-Altdamm,_Mühlenstraße.jpg
Altdamm. Mühlentorstraße1172 viewsDąbie, A. Krzywoń. Widok na kościół.
50-Ritterburg_Mühlenstraße.jpg
Hökendorf. Mühlenstraße. Ritterburg2224 viewsDom Kupca Schülera, stał za szpitalem, do lat 70-tych, kiedy, to zamiast pięknej willi, powstały dwa bloki z wielkiej płyty.1 comments
Altdamm_Mühlenstraße.jpg
Altdamm. Mühlentorstraße1074 viewsDąbie. Ul. A. Krzywoń. Ten budynek widoczny przed kościołem przetrwał do dzisiejszych czasów, jako nadbudowane parterowe cudo. Widok w stronę rynku.
Dabie_Krzywon_14.jpg
Dąbie - Ul. Krzywoń 14582 viewsBudynek należący przed 1945r. do leżącej naprzeciwko parafii, co doskonale widać we ornamentyce budynku i kościoła. W latach powojennych przez lata służył jako siedziba Komendy Milicji Obywatelskiej. Z tych czasów do dziś pozostały kraty w oknach parteru.
(foto: 04.04.2008r.)
Finkenwalde,_Finkenwalder_Kreisel2.jpg
Finkenwalde, Finkenwalder Kreisel21440 viewsPrzejeżdzając przez rondo w Zdrojach nie sposób nie zauważyć poniemieckiej narożnikowej kamienicy... Ta datowana na około 1908 r. widokówka prezentuje ujęcie dawnego sklepu kolonialnego Alberta Hopfnera. Do dziś stoi on na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich (Lange Straße) z Walecznych (Mühlenstraße). W pomieszczeniach dawnych delikatesów Hopfnera mieści się teraz pizzeria "Napoli" (do końca lat 90-tych był tam sklep "Robotnik").
Finkenwalde,_Kreuzung1.jpg
Finkenwalde, Kreuzung11352 viewsKrzyżówka na przełomie wieków. Typowy wiejski widoczek, który z czasem pod względem architektonicznym będzie ewoluował, zmieniając charakter na podmiejski. Widoczne na widokówce domy zastąpiono w latach 20/30-tych dwupiętrową zabudową. Na wysokości pomnika, po prawej stronie pocztówki ledwo widoczny jest wlot Mühlenstraße (Walecznych), za kilka lat będzie to już skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia.
FInkenwalde,_Muhlenstrasse1.jpg
FInkenwalde, Muhlenstrasse1961 viewsW widocznej na zdjęciu narożnej kamienicy mieściła się restauracja "Zum Alter Fritz" (Mühlenstraße 5). Budynek stał na skrzyżowaniu ul. Młodzieży Polskiej z Walecznych.
Finkenwalde-_Mühlenstraße.jpg
Finkenwalde. Mühlenstraße.1618 viewsZdroje. Ul. Walecznych 84.
Kronenmühlenstr_.jpg
Altdamm. Kronmühlenstraße865 viewsDąbie. Ul. Weteranów.
Kronmühlenstr1_.jpg
Altdamm. Kronmühlenstraße862 viewsDąbie. Ul. Weteranów.
17 files on 2 page(s) 1